XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj zapraszamy na parafialny Festyn rodziny, który odbędzie się na stadionie sportowym przy ulicy 23 - go Marca w Sopocie od godz. 14.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji. Występy muzyczne: Scholi Boże Nutki, Wspólnoty Światło Chrystusa, gwiazdy festynu: Gdańskiej Orkiestry Ogrodowej, turnieje sportowe, loteria fantowa, każdy los wygrywa, mała gastronomia - grill, pierogi, ciasto i wiele innych atrakcji serdecznie zapraszamy.
2. Na mocy Dekretu Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia ks. mgr Krzysztof Konkol został mianowany od 1 lipca 2019 r. wikariuszem w parafii Św. Michała w Sopocie. Podziękowanie za gorliwą posługę ks. Krzysztofa w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca na Mszy świętej o godz. 11.15.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego i Czcicieli Miłosierdzia Bożego w środę, 26 czerwca 2019 r. po Mszy świętej wieczornej.

4. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ z parafii Sopotu na comiesięczną adorację, która odbędzie się w Kaplicy św. Wojciecha kościoła Gwiazdy Morza przy ul. Chopina 16a w czwartek, 27 czerwca 2019 r. Rozpoczęcie adoracji od Mszy świętej wynagradzającej o godz. 7.30 a zakończenie wieczorną Mszą świętą. o godz. 18.30. Nasza Parafia ma czuwanie modlitewne od godz. 17.30 do 19.00.
5. W piątek, 28 czerwca br. po oktawie Bożego Ciała świętować będziemy odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną na Mszę świętą o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. kanonik Marian Krzywda z parafii Św. Michała w Sopocie, a kazanie wygłosi ks. prof. Antoni Misiaszek.
6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę św. Apostołów Piotra i Pawła.
7. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Galileę.
8. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy w piątek, 28 czerwca br. w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu przy ul. Malczewskiego.
9. Księża Biskupi - obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, wezwali do publicznego przebłagania Boga za ostatnio popełnione w naszej Ojczyźnie świętokradztwa. Decyzją biskupów polskich, po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Gdańskiej – jak i w całej Polsce, przed błogosławieństwem kończącym każdą Mszę świętą, odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.
Wstęp do śpiewu suplikacji:
Ubogaceni przeżywaniem Uroczystości Bożego Ciała, a także wspólnym świętowaniem kolejnego Dnia Pańskiego, pragniemy dziś wynagrodzić Ci Miłosierny Panie Jezu wszelkie zniewagi, których doświadczyłeś Ty sam i Twoja Najświętsza Matka, w ostatnio dokonanych w Naszej Ojczyźnie profanacjach: obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski oraz Najświętszej Eucharystii. Niech śpiew suplikacji, które w tradycji chrześcijańskiej zajmują wyjątkowe miejsce i są szczególną modlitwą Kościoła będzie naszym przebłaganiem za popełnione świętokradztwa i wołaniem o Boże miłosierdzie.
Śpiew: Święty Boże, Święty Mocny…

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017