II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmijmy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową na Misjach. Przed świątynią ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjom.
2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną dzisiaj o godz. 17.15. Droga krzyżowa w piątek o godzinie 8.00 i 17.30.
3. Ks. Jubilat Gerard Klein przebywa od piątku w szpitalu w Gdańsku Zaspie. Jego stan zdrowia się poprawia. Z powodu zakazu Sanepidu odwiedziny w szpitalu są dla wszystkich zakazane. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji i lekarzy, którzy mu pomagają.

4. W tygodniu wykonano malowanie krat okien świątyni. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele remontowe.
5. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję wsparcia ubogich w ramach „Wielkanocnej paczki”. Przed kościołem można otrzymać karteczki z „mini listami” zakupów do paczek. Dary można składać do kosza od 15 do 29 marca br.
6. Zespół Caritas zaprasza na kolejną pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych. W sobotę, 21 marca br. odwiedzimy Matkę Bożą Pocieszenia we Wielu. Koszt wyjazdu 80 zł. Informacje i zapisy w zakrystii.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby potrafiące śpiewać do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego. Próby będą odbywać się w niedziele o godzinie 19.00 w salce na plebanii.
8. Gdyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich oraz Książa Misjonarze św. Wincentego a Paulo z Sopotu zapraszają na Wieczory Zakochanych, czyli warsztatowe formy przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
9. Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Przy stoisku z gazetami wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną dla ubogich naszej parafii.
10. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Elza Ruchniewicz i śp. Piotr Synak. Dobry Jezu a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie Wielkiego Postu błogosławieństwa Bożego i obfitych łask od Serca Jezusowego.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017