V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Pan Jezus przypomina nam, że jest drogą i prawdą i życiem. Jeśli mamy iść jakąś drogą, to musimy szukać jej w Chrystusie, jeśli chcemy żyć, to też w Nim, a nasze życie będzie prawdziwe tylko dzięki Niemu. W każdej Eucharystii krzyżują się doczesne drogi wielu wierzących, byśmy zobaczyli, że jesteśmy na tej jednej i właściwej drodze – prawdziwego życia z Chrystusem. Dbajmy, aby nowy tydzień umocnił nas na drodze kroczenia za Chrystusem.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30. Transmisja nabożeństwa przez internet: https://link.do/nspjs
3. W tygodniu kontynuowano prace remontowe przy świątyni i miejscu usytuowania figury Jezusa Chrystusa, która będzie przeniesiona w pobliżu grobów kapłanów i iluminowana.
4. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Dobroczyńcom za ofiary przesyłane na konto: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.

5. W tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 39. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II, w czwartek święto św. Macieja Apostoła. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją, - przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
6. W sobotę, 16 maja br. Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź udzieli święceń kapłańskich pięciu diakonom Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie.  Uroczystość święceń kapłańskich będzie transmitowana z Archikatedry Oliwskiej na stronie Gościa Gdańskiego. 
7. W zakrystii są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
8. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od poniedziałku, 20 kwietnia 2020 r. w świątyni w liturgii może brać udział 1 osoba na 15m2 (w naszej rzeczywistości może brać udział do 25 osób, a w tym przedstawicieli rodziny, która zamówiła intencję.
9. Przypominamy Wiernym, że jest możliwość przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, możliwość uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich (gdy nie można się wyspowiadać) poprzez akt żalu doskonałego.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie wielkanocnym błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017