XXVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada dzień imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). Przed świątynią zbiórka do puszek na potrzeby naszej parafii.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu (w środę) odwołane.
4. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele, ale w związku z wprowadzeniem w Sopocie strefy czerwonej, w trosce o zdrowie wiernych, zwracamy się do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniego dystansu, oraz zasłanianie ust i nosa. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.

5. W związku z zaistniałą sytuacją Parafialny Zespół Caritas odwołuje planowaną na 10 października 2020 r. pielgrzymkę do Wiela. Prosimy osoby, które opłaciły już wyjazd o zgłaszanie się po zwrot pieniędzy.
6. W ramach projektu obywatelskiego realizowany jest remont figury Stella Maris. Zapraszamy Wszystkich przejeżdżających lub przechodzących obok tego miejsca, o odmawianie jednego „Zdrowaś Mario” w intencji udanego przebiegu ważnej inwestycji.
7. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę NMP Różańcowej; w przyszłą niedzielę XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W tym dniu odbywa się zbiórka do puszek na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
8. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
9. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Mirosław Błażuk i śp. Barbara Miszke. Dobry Jezu, a nasz Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017