XXIX. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Przed świątynią zbiórka do puszek na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także Dzień Modlitwy za Pracowników Służby Zdrowia. Wszystkim składamy podziękowanie i dar modlitwy za służbę i miłość do ludzi chorych.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
3. Spotkanie grup duszpasterskich w okresie pandemii odwołane.
4. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele, ale w związku z wprowadzeniem w Sopocie strefy czerwonej, w trosce o zdrowie wiernych, zwracamy się do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniego dystansu, oraz zasłanianie ust i nosa. Od 17 października 2020 r. obowiązują limity wiernych w kościołach: w tzw. strefie czerwonej - 1 osoba na 7m2. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.

5. Ksiądz Biskup Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.
6. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi za tydzień (25 X) zbiórkę na rzecz osób potrzebujących w parafii. Zachęcamy do włączenia się w akcję w ramach przygotowań do Światowego Dnia Ubogich np. przez zbiórkę skarpet dla osób bezdomnych w schroniskach naszej archidiecezji. Nowe skarpety, głównie męskie, rozmiar 40-44 będzie można składać do kosza przy bocznym ołtarzu do 8 listopada br.
7. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych; we wtorek św. Jana Kantego, prezbitera; w czwartek Św. Jana Pawła II, papieża.
8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Karty na wypominki są wyłożone przy wyjściu ze świątyni. Wypisane karty prosimy składać do skarbon pod chórem.
9. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
10. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. prof. Zdzisław Jan Ciesielski, śp. Paweł Wilkowski i śp. Izydor Zakrzewski. Dobry Jezu, a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017