IV Niedziela Wielkanocna. Niedziela Dobrego Pasterza


1. IV Niedziela Wielkanocna w Kościele obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana, o dobrą siostrę zakonną czy dobrego misjonarza jest także wyrazem starań o własną wiarę. Prośmy o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej, prosząc szczególnie o powołania do Gdańskiego Seminarium Duchownego. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego.
W przeddzień samej uroczystości św. Wojciecha i w bliskości Święta Patronalnego Archidiecezji Gdańskiej, które będziemy przeżywać w niedzielę, 6 maja 2018 r. w Gdańsku Świętym Wojciechu łączymy się duchowo z wszystkimi wiernymi, wspólnotami, kapłanami i osobami konsekrowanymi, którzy zgromadzą się w Archikatedrze Oliwskiej, aby wspierać swoimi modlitwami Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, który 10 lat temu został przez Papieża Benedykta XVI mianowany Metropolitą Gdańskim. Dziękując Panu Bogu za jego biskupią posługę, powierzajmy go opiece i wstawiennictwu św. Wojciecha, Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej.
2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów „Pola Nadziei”.
3. Młodzież zapraszamy na Kurs Alfa w salce na plebanii dzisiaj na godz. 19.00.
4. W Kalendarzu Liturgicznym: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej, we wtorek św. Jerzego męczennika, w środę święto św. Marka Ewangelisty.
5. W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. przypada 25. rocznica śmierci ks. prałata Franciszka Gruczy, pierwszego administratora i proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18.00, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Antoni Misiaszek. Po Eucharystii modlitwa przy grobie śp. ks. Franciszka Gruczy.

6. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym we wtorek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
7. Wspólnoty dla Intronizacji NSP Jezusa z Sopotu zapraszają na Msze świętą i adorację wynagradzającą w piątek, 27 kwietnia 2018 na godz. 7.30 do kościoła Gwiazdy Morza w Sopocie. Adoracja naszej wspólnoty parafialnej od godz. 10.00 do 12.30.
8. Zapraszamy na Mszę świętą Krucjatową w intencji Ojczyzny w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. na godz. 7.30 do kościoła Gwiazdy Morza.
9. Rocznicę I Komunii świętej będziemy w tym roku obchodzić w niedzielę, 13 maja na Mszy świętej o godz. 10.00.
10. W związku z chorobą Księdza Proboszcza prosimy wszystkich Parafian o modlitwę. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych i nabożeństwach w intencji jego powrotu do zdrowia. Za Ks. Tadeusza Losiaka zamówione zostały Msze święte wieczyste u Księży Werbistów w Laskowicach Pomorskich i w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.
11. W ramach troski o naszą świątynię – Dom Boży – prowadzone są prace wiosenne wokół kościoła. W tygodniu oczyszczono dach i rynny świątyni oraz zbudowano chodnik ogrodowy od strony północnej kościoła.
12. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: L’Osservatore Romano, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
13. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Zbigniew Barański, śp. Jan Opaliński i śp. Ewa Goleń i śp. Marianna Ślusarek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017