I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj gościmy Ks. biskupa dr. Wiesława Szlachetkę w ramach Wizytacji Kanonicznej Parafii. Na Mszach świętych poszczególne grupy i wspólnoty duszpasterskie przekazują prezentacje wizytacyjne: o godz. 7.30 Apostolat Maryjny i Żywy Różaniec, o godz. 10.00 dzieci, o godz. 11.15 Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Caritas Parafialna i Semper Fidelis, o godz. 12.30 młodzież, Liturgiczna Służba Ołtarza, Wspólnota Światło Chrystusa. Po sumie poświęcenie ołtarzy, a o godz. 12.30 wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży. Dziękujemy Ks. Biskupowi Wiesławowi za Eucharystię, głoszenie słowa Bożego i modlitwę w naszej intencji. Z okazji zbliżających się imienin składamy Ks. Biskupowi najserdeczniejsze życzenia.
2. Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” oraz okres adwentu, który przygotowuje nas do Uroczystości Bożego Narodzenia. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty na godz. 6.30; dzieci prosimy o przyniesienie lampionów. Przed kościołem ostatnia zbiórka do puszek na nowe ołtarze. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za modlitwę i ofiary.

3. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższy wtorek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
4. Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na Eucharystię z modlitwą uwielbienia w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do kościoła.
5. W I piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Diakona z Seminarium Duchownego w Oliwie, który wygłosi do nas słowo Boże. Taca z niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz przedświąteczny.
7. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w środę wspomnienie św. Barbary, męczennicy, w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Mszę św. w godz. łaski o godz. 12.00.
8. Zapraszamy na wieczór z piosenkami w wykonaniu artystów z naszej parafii pod tytułem: Porozmawiamy o Bogu, a może życie to coś więcej? W czasie którego będziemy mogli wysłuchać lub uczestniczyć w rozmowie na temat wiary przeżywanej w codzienności. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 grudnia 2018 r. o godz. 19.00. w Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie.
9. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza chętnych na spotkanie dotyczące Wolontariatu Opiekuńczego 3 i 4 grudnia br. o godz. 17.00 w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza 49.
10. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, List do Pani, Galilea i L’Osservatore Romano.
11. Zmarli w tygodniu: śp. Maria Miękus-Drozd i śp. Irena Stawicka-Opalińska.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017