II Niedziela Adwentu

1. Tydzień temu przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną Parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Biskupowi dr. Wiesławowi Szlachetce oraz Parafianom, którzy włączyli się w liturgię mszalną, przygotowali prezentacje wspólnot duszpasterskich, zadbali o wystrój naszej świątyni.
2. Dzisiaj gościmy Ks. Diakona Daniela Budzińskiego z Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. Obiecujemy modlitwę i życzymy Ks. Diakonowi owocnego przygotowania się do posługi kapłańskiej. Wszystkich zachęcamy do nabywania kalendarza na 2019 rok i książek. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek i ofiary za opłatki - na ogrzewanie świątyni. W niedzielę, 16 grudnia br. w całej Archidiecezji Gdańskiej odbędzie się zbiórka do puszek na ratowanie Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku.

3. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za włączenie się w akcje „Podaruj szalik” (przekazaliśmy Caritas 40 szalików). Dzisiaj zapraszamy na kiermasz przedświąteczny. W tym roku w ramach pomocy żywnościowej proponujemy losowanie konkretnych produktów potrzebnych naszym podopiecznym. Los pełen serca można wylosować przy stoisku kiermaszowym. Dary można składać do 16 grudnia br. w koszu przy bocznym ołtarzu.
4. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższy wtorek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
5. Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na spotkanie z Ewangelią świętego Marka w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do salki na plebanię. Temat spotkania: Powierzyć się Ojcu Jezusa.
6. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty na godz. 6.30, dzieci prosimy o przyniesienie lampionów.
7. W następną niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
8. W kalendarzu liturgicznym: w czwartek, 13 grudnia św. Łucji, dziewicy i męczennicy (37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i modlitwa za ofiary tamtych wydarzeń), w piątek św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
9. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, List do Pani, Galilea i L’Osservatore Romano.
10. Zmarli w tygodniu: śp. Bronisław Błasiak, śp. Janina Kamrowska i śp. Jacek Wojtasik.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017