Najświętszej Trójcy

1. Znakiem krzyża świętego rozpoczęliśmy sprawowanie Najświętszej Ofiary. Oto nasze wyznanie wiary i uwielbienie Boga w Trójcy świętej Jedynego. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie, dziękując Bogu za Jego uświęcającą obecność wśród nas.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na meble w zakrystii. Dotychczas zebrano 6130 zł.
3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17.30.
4. W poniedziałek, 13 czerwca przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski o godzinie 17.30, następnie Eucharystię, po której odbędzie się procesja wokół świątyni.
5. Spotkanie członków Semper Fidelis w poniedziałek, 13 czerwca po wieczornej Mszy świętej na plebanii. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie organizacyjne procesji Bożego Ciała. Zapraszamy ministrantów, młodzież i osoby dorosłe, chętne do włączenia się w przygotowanie liturgii procesyjnej.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane w okresie pandemii na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
7. W tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy; we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.
8. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godzinie 7.30, 9.00, 11.15 i 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 wyruszy ulicami parafii procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Od świątyni przejdzie procesja ulicami Malczewskiego, Księżycową i Chodowieckiego do kaplicy Stella Maris, a następnie ul. Jacka Malczewskiego wróci pod krzyż misyjny przy świątyni. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji i zapraszamy do licznego udziału w procesji, publicznego świadectwa miłości i wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Za udział w procesji można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.
9. Po Bożym Ciele przez cały tydzień po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 procesja teoforyczna (w której niesie się Najświętszą Hostię w monstrancji) wokół świątyni. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy też o kwiaty dla dziewczynek. Kwiaty prosimy składać w przedsionku kościoła do przygotowanego kosza.
10. Pod chórem gazety: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny-Specjalny (cena 12 zł), Niedziela i Galilea (cena 12 zł).
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

 

====================================================

OGŁOSZENIE REKTORA GDAŃSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W OLIWIE

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium. Można się z nimi zapoznać także  w biurze parafialnym.

Ks. dr Krzysztof Szerszeń
Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego

===================================================

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE PRESYNODALNE

 

 https://www.diecezja.gda.pl/aktualnosci/komunikaty-i-ogloszenia/86039/synteza-synodalna-archidiecezji-gdanskiej

 https://www.diecezja.gda.pl/aktualnosci/aktualnosci/85904/zaproszenie-na-spotkanie-presynodalne

 

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017