XVI Niedziela Zwykła

1. Świętujemy XVI Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Gdy w nurcie wakacyjnych przeżyć, urlopowych podróży gromadzimy się, aby przeżyć niedzielną pamiątkę ostatniej wieczerzy, pragniemy jednocześnie pokrzepić swoje duchowe siły, umocnić i pogłębić wiarę. Czynimy to we wspólnocie serc wszystkich, które przyzywa do siebie nasz Pan Jezus Chrystus. Zanim jednak przemówi On do nas tutaj zebranych, zanim podejdziemy do ołtarza, aby spożyć Jego Ciało i Krew, spójrzmy w głębię serca, aby odkryć słabość i niedoskonałość.
2. Podczas ostatniej zbiórki do puszek na meble w zakrystii zebrano 1030 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze święte w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00.
4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, którą odbędzie się w sobotę, 30 lipca. W programie: Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za chorych, możliwość przyjęcia szkaplerza, obiad oraz kawa. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane w okresie pandemii na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
w zakrystii.
6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
7. W kalendarzu liturgicznym: w piątek święto św. Marii Magdaleny; w sobotę święto św. Brygidy, patronki Europy.
8. Pod chórem gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea (cena 12 zł).
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Zofia Dawidziuk, śp. Wiesław Piela, śp. Bogusław Wirkijowski i śp. Bronisława Zakrzacka. Zmarł śp. Mirosław Mnich l. 87, ojciec ks. Grzegorza. Pogrzeb planowany jest w czwartek. Dobry Jezu a nasz Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie wakacji i urlopów błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

=========================================================

Zaproszenie do udziału w drugiej edycji Konkursu „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”

Kultura na Pomorzu od wieków związana jest z tradycją religijną i wartościami rodzinnymi, a Kobiety są jej zaangażowanymi i kreatywnymi ambasadorkami. W związku z tym, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka, a także Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja WIEM I UMIEM  serdecznie zapraszają wszystkie Panie aktywnie działające na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek (do 50 tys. mieszkańców) do udziału w Konkursie „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”.
Do tego Konkursu zaproszone są szczególnie te Panie, których działalność społeczna lub zawodowa obejmuje którąś z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy składać do 31 lipca 2022 r.
Celem tej inicjatywy jest promowanie sylwetek kobiet działających społecznie lub zawodowo na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek. Dla Laureatek konkursu przewidziane są dyplomy/certyfikaty: „Ambasadorka Kultury Pomorza” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje i regulamin są dostępne na stronie www.etnopomorze.pl, pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem696 796 068.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji „Etnopomorze” organizowanej w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i online 6 października 2022r.

bp Wiesław Szlachetka
Delegat Konferencji Episkopatu Polski i Duszpasterstwa Kobiet

=========================================================

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017