XXIV Niedziela Zwykła

1. Świętujemy XXIV Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Drodzy, dobrze, że tu jesteśmy. Dobrze, że tworzymy wspólnotę Kościoła zgromadzoną na Eucharystii. Potrzebujemy tego spotkania z żywym Bogiem, aby mieć siłę żyć Ewangelią. W liturgii słowa usłyszymy o Bogu, który nas szuka i także posyła ludzi, którzy szukają nas w Jego imieniu – czasem bardzo zaskakujących. Usłyszymy trzy znane przypowieści, które pokażą nam Boga, który nas ukochał i nie pozostawia bez pomocy. Otwórzmy się na to spotkanie z Bogiem podczas Eucharystii.
2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Po Ewangelii wysłuchamy List Pasterski Episkopatu Polski, którego myślą przewodnią są słowa z Ewangelii św. Jana Ja jestem drogą, prawdą i życiem (J 14, 6).
3. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież do przygotowania się do sakramentów świętych. Zapisy dzieci do I Komunii świętej u ks. Dariusza, a zapisy do bierzmowania u ks. Proboszcza.
4. W środę zapraszamy na nabożeństwo Nieustannej Nowenny do Matki Bożej o godzinie 17.30; w czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.30. W każdy piątek po Mszy świętej wieczornej odmawiana będzie litania i Akt Oddania NSP Jezusa w intencji naszej Parafii.
5. Zbiórka ministrantów, lektorów chętnych do służby przy ołtarzu w środę po wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.40 w salce przy plebanii.
6. Na bramie przy świątyni założone zostały nowe tablice, które zawierają aktualne informacje o kancelarii parafialnej i duszpasterstwie. Tablice wykonała firma CZMUDA z Olsztyna. Serdecznie dziękujemy.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na meble w zakrystii.
9. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski o godzinie 17.30, Eucharystię i procesję z figurą Pani Fatimskiej wokół świątyni; w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek NMP Bolesnej; w piątek świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, prezbitera.
10. Pod chórem gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea (cena 12 zł).
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Gertruda Banachowicz, śp. Bronisława Gieroń, śp. Ryszard Eysmontt, śp. Krystyna Lubońska, śp. Maria Łukaszewicz, śp. Janina Hentschel, śp. Danuta Lewińska-Tyndzik i śp. Edmund Zieliński. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017