III Niedziela Adwentu GAUDETE

1. Adwentowe przygotowanie jest coraz bardziej ukierunkowane ku tym wyjątkowym świętom. W trzecią niedzielę Adwentu, nazywaną niedzielą Gaudete, pragniemy odnowić entuzjazm wiary płynący z doświadczenia bliskości Boga w naszym życiu. W sposób szczególny rodzi się On już teraz w naszych sercach, w czasie niedzielnej Mszy Świętej, kiedy jako wspólnota umacniamy więzy jedności. W tym tygodniu będzie nam towarzyszyła także modlitwa o chrześcijańskie życie rodzin.
2. Dzisiaj gościmy alumna IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego Artura Rozalewskiego, który przedstawi nam świadectwo życia duchowego. Dzisiaj wspieramy modlitwą i ofiarą naszych kleryków w Oliwie, a także prosimy Boga o nowe powołania do kapłaństwa z naszej parafii.
3. Dzisiaj przy wyjściu ze świątyni zbiórka do puszek na potrzeby naszej parafii.
4. Opłatki na stół wigilijny w zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary składane przeznaczone są na zakup mebli do zakrystii.
5. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania za zbiórkę do puszek z Dnia Ubogich. Dzięki państwa hojności udało się zgromadzić środki w wysokości 2820 zł. Za kwotę 1700 zł zakupiliśmy pralkę do schroniska dla bezdomnych kobiet mieszczącego się w Gdańsku przy ul. Zakopiańskiej. Natomiast 1000 zł przelaliśmy na rzecz Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zapraszamy do włączenia się w akcję Świąteczne pudełko. Zbieramy środki higieny osobistej, które będą przekazane osobom bezdomnym. Lista środków czystości jest wywieszona w gablocie przed kościołem. Będzie można je składać do kosza przy bocznym ołtarzu. Zapraszamy także na kiermasz świąteczny.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
7. Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań pt. Adwentowe wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej. Spotkania odbywają się w kolejne piątki okresu Adwentu o godzinie 19.00 w salce na plebanii. W programie konferencja oraz praktyczne wprowadzenie do modlitwy uważności.
8. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na roraty o godzinie 18.00.
9. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie NMP z Guadelupe; we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy (Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego); w środę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek 52 rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu (1970 r.); w sobotę w modlitwie polecamy papieża Franciszka w dniu jego 86. urodzin.
10. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Romuald Patro i śp. Stanisław Kurpiejewski. Dobry Jezu a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w okresie Adwentu, obfitych łask od Serca Jezusowego, opieki Matki Bożej i owocnego przygotowania się na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017