V Niedziela Wielkiego Postu

1. Świętujemy V Niedzielę Wielkiego Postu. Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje. Jezus przychodzi znowu do nas w świętych znakach liturgii, w swoim Słowie, Ciele i Krwi. Przychodzi dzisiaj do nas tak, jak niegdyś przybył do grobu Łazarza, którego opłakiwały siostry – Marta i Maria. Przychodzi do nas, aby wlać w nasze serca nadzieję życia i zmartwychwstania. Kiedyś dokona się to ostatecznie, gdy zaprosi nas do królowania z sobą w niebie. Już jednak dziś chce nas podnieść z naszych upadków, które niszczą nasze życie i nasze relacje z innymi.
2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godzinę 17.15, a w piątki Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 8.00 i 17.30.
3. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na budowę nowych mebli w zakrystii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. W najbliższy wtorek, 28 marca przypada 2. rocznica ingresu abp. dr. Tadeusza Wojdy. Zapraszamy do modlitwy za Arcybiskupa Metropoliitę Gdańskiego. Msza święta pod przewodnictwem Metropolity sprawowana będzie o 8.00 w katedrze w Oliwie. 
5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz przedświąteczny. Zapraszamy także do włączenia się w akcję zbierania świec, które będą wykorzystane w zajęciach w świetlicach Caritas. Świece prosimy składać do skrzyneczki wystawionej przy wyjściu z kościoła. Natomiast przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz na dary dla osób potrzebujących. Kosz będzie wystawiony do 2 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie osób, które moglibyśmy wspomóc świąteczną paczką.
6. W piątek, 24 marca br. Ksiądz Proboszcz odebrał od Jego Eminencji Stanisława kard. Dziwisza, Arcybiskupa Emerytowanego w Krakowie relikwię pierwszego stopnia (krwi) św. Jana Pawła II dla naszej Parafii. Jego Eminencja polecał wstawiennictwo św. Jana Pawła II w niebie dla osób chorych na raka, małżeństwa mające trudności z płodnością oraz problemy rodzinne. Polecajmy Bogu też nasze intencje przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Relikwie umieszczone zostaną w relikwiarium na ścianie w północnej nawie świątyni.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
8. Zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek, 30 marca po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii.
9. W kalendarzu liturgicznym 2 kwietnia, Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (10 zł.), Galilea (12 zł.); książka Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej – (15 zł.).
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Anna Dowgiałło, śp. Iwona Hoffmann, śp. Krzysztof Koczurowski i śp. Kazimierz Makosiewicz. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie Wielkiego Postu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego, opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017