Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Kościół celebruje największą tajemnicę świętej wiary katolickiej i roku liturgicznego. Mszę święte jak w każdą niedzielę: o 6.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30). Radość dzisiejszej uroczystości jest rozciągnięta na osiem dni - Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę. Do liturgii Mszy świętych i Liturgii Godzin powracają radosne śpiewy "Alleluja", "Chwała na wysokości Bogu" oraz "Ciebie, Boga, wysławiamy". Kończy się też czas wstrzymywania się od hucznych zabaw. Kolejnych 50 dni to czas wielkanocnej radości.
2. Drodzy Parafianie! Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia. W szczególności dziękujemy Chórowi Paschalnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom i grupom dekorującym świątynię (w tym Ciemnicę i Grób Pański) oraz wystrój prezbiterium. Dziękujemy Wspólnocie Światło Chrystusa i Zespołowi Parafialnemu Caritas, którzy regularnie i ofiarnie pielęgnują liturgię i pomagają osobom potrzebującym w parafii. Dziękujemy harcerzom z 25. Sopockiej Drużyny Harcerek „Samarytanki” im. Danuty Siedzikówny i 70. Sopockiej Drużynie Harcerzy im. Zawiszy Czarnego h. Sulima oraz Kościelnej Służbie Semper fidelis za adorowanie Grobu Chrystusa. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom za jałmużnę wielkopostną zbieraną rodzinnie oraz ofiary do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za jałmużnę zbieraną do skarbonek Caritas.
Wszystkim Parafianom, każdej rodzinie i Gościom przebywającym w naszej parafii życzymy zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Szczególne pozdrowienia kierujemy do osób chorych i samotnych. Niech Pan Zmartwychwstały przemienia i uświęca nasze życie. Alleluja!
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego. W całej Polsce zbieramy ofiary na rzecz KUL-u i Wyższych Uczelni.

4. Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego po wieczornych Mszach świętych.
5. W związku z chorobą Księdza Proboszcza prosimy wszystkich Parafian o modlitwę. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy świętej w intencji powrotu do zdrowia w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.30.
6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek, 2 kwietnia 2018 r. po wieczornej Mszy świętej w salce na plebanii.
7. Wspólnota Światło Chrystusa - zaprasza na Eucharystię z modlitwą uwielbienia w najbliższy czwartek na godz. 19.00
8. W najbliższy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
9. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze święte połączone z nabożeństwem do NSPJ o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.30
10. W przyszłą niedzielę, zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia 2018 r., zbierane będą we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.
11. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę i Litanie do Bożego Miłosierdzia.
12. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: L’Osservatore Romano, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Karolina Łukasiewicz, śp. Teresa Czech, śp. Jadwiga Buińska i śp. Zygmunt Tronkowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017