XXX Niedziela Zwykła

1. Przeżywając dzień Pański, gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa. Pragniemy wsłuchiwać się w słowo Boże i karmić się Chrystusowym Ciałem. To właśnie dzięki temu nadprzyrodzonemu wsparciu, możemy przynosić owoc, który będzie miły Bogu. Dzieje się tak, ponieważ Eucharystia przemienia nas wewnętrznie, uwrażliwia nas na potrzeby braci i daje nam zadatek życia wiecznego. Kiedy należycie ją przeżywamy, prawdziwie wypełniamy przykazanie miłości Boga i bliźniego.
2. W środę, 1 listopada br. świętujemy uroczystość Wszystkich Świętych. Przypomina nam ona o łączności Kościoła pielgrzymującego na ziemi i chwalebnego w niebie. Świętych obcowanie należy do tajemnic naszej wiary. Wpatrzeni w przykład tych, którzy osiągnęli wieczną chwałę, chciejmy podążać drogą świętości. Msze święte według planu niedzielnego. Po Mszy świętej o godzinie 11.15 procesja na cmentarzu i różaniec za zmarłych.
3. Msza Święta za zmarłych cmentarzu katolickim rozpocznie się o godz. 15.00, a po niej nastąpi procesja.
4. W czwartek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dodatkowa Msza święta za zmarłych o godzinie 12.00. Przed Eucharystią modlitwa za zmarłych.
5. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone są kartki na imiona zmarłych, które polecać będziemy w oktawie Wszystkich Świętych w modlitwie za zmarłych. Wypisane kartki prosimy składać do skarbon po chórem lub w zakrystii. Ofiary składane przeznaczone będą na meble w zakrystii.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
7. Zaduszki Morskie za zmarłych marynarzy i tych, którzy nie wrócili z morza odbędą się 2 listopada br. o godzinie 19.00 na plaży w Sopocie, przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” (obok przystani rybackiej).
8. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7.30.
9. W niedzielę, 5 listopada homilie nawiązujące do myśli Jana Pawła II wygłosi o. prof. Leon Nieścior, oblat Maryi Niepokalanej, wykładowca teologii UKSW z Warszawy. Będzie można nabyć jego ostatnią książkę pt. Słuchając zbawionych, która w miesiącu modlitwy za zmarłych przypomni o więzi z bliskimi przebywającymi już w wieczności.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela i Gość Niedzielny, nowy numer Galilei.
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Wiesława Boroń, śp. Janina Foks, śp. Lech Jankowski, śp. Halina Kowalczyk, śp. Zbigniew Michalik i śp. Janina Stańczewska. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017