I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj Kościół rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem modlitewnego oczekiwania. Przygotowujemy się, aby dobrze przeżyć Boże Narodzenie, ale także oczekujemy przyjścia Pana na końcu czasów. Dzisiejsze słowo Boże podkreśla właśnie ten drugi wymiar. Pan na pewno przyjdzie, ale nikt nie wie, kiedy to nastąpi. Stąd chrześcijanin to człowiek, który czuwa. Niech udział w tej Eucharystii pomoże nam w jeszcze gorliwszym podporządkowaniu naszego życia Zbawicielowi.
2. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
3. Zespół Parafialny Caritas zaprasza na Kiermasz Świąteczny, na którym rozprowadzane będą świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Dary żywnościowe i torby Tytki Miłosierdzia prosimy składać do 10 grudnia do kosza na dary przy bocznym ołtarzu.
4. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego w czwartek, 7 grudnia br. po Mszy świętej wieczornej o 18.00 w salce na plebanii.
5. Dom Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza na spotkanie z ks. Tomaszem Kosewskim i Edytą Życzyńską, koordynatorem wolontariatu pt. „Towarzyszenie w jesieni życia, które odbędzie się w czwartek, 7 grudnia br. o godzinie 10.00 i 15.00 przy ul. Mickiewicza 49 w Sopocie.
6. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia o godzinie 11.15 Msze świętą prymicyjną odprawi ks. neobrezbiter Krzysztof Dorau. Po Mszy świętej udzieli Wszystkim Parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
8. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Barbary, patronki górników; w środę św. Mikołaja; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
9. W przyszłą niedzielę adwentu Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Gościć będziemy kleryka Bartłomieja Cytowskiego, który będzie zbierał ofiary na Seminarium Duchowne w Oliwie.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela i Gość Niedzielny, Galilea.
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Barbara Adamczak, śp. Amelia Jacek (dziecko, które żyło jeden dzień), śp. Genowefa Danieluk, śp. Leszek Foks, śp. Maria Micewska, śp. Danuta Rurarz śp. Magdalena Rutkowska, śp. Irena Wińska, śp. Teresa Wróblewska i. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w adwencie błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

13. W PIĄTEK, 8 GRUDNIA ZACHĘCAMY DO PRZEŻYWANIA "GODZINY ŁASKI"

Jak odprawiać "Godzinę Łaski dla świata"? Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski tam, gdzie akurat przebywamy. Podczas "Godziny Łaski" powierzane są Niebu nie tylko intencje własne i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Ważne jest również dziękczynienie za dotychczasowe łaski.

Każda modlitwa jest dobra, jednak Maryja w objawieniach prosiła najczęściej o Różaniec.

Nie trzeba poświęcić na modlitwę całej godziny, jeśli nie jest to możliwe, jednak im ofiarniej podarujemy czas Maryi, tym szczodrzej obsypie swoimi łaskami.

Godzina Łaski – prośby i obietnice Matki Bożej

Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Oto prośby i obietnice Matki Bożej:

  1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
  2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  3. Będą masowe nawrócenia.
  4. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  5. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  6. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
  7. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
  8. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017