V Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy już piątą niedzielę Wielkiego Postu, podczas którego przygotowujemy się do owocnego przeżycia największych tajemnic naszej wiary, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzisiejsze słowo Boże odkrywa przed nami tę misję Zbawiciela świata, która ma się wkrótce wypełnić. On jest tym ziarnem, które musiało obumrzeć, aby dać ludziom nowe życie. Prośmy Pana Jezusa, aby pomógł nam wytrwać w wielkopostnych postanowieniach i wdzięczności za dar zbawienia.
2. Dzisiaj składka do puszek na wymianę oświetlenia w zakrystii. Dziękujemy Firmie Mirosława Kałahura za wykonane dzieło i pomoc przy pracach elektrycznych naszej świątyni. Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierali dzieło wymiany mebli w zakrystii.
3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godzinie 17.15. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 8.00 i 17.30.
4. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21.20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna trwa od 16 do 24 marca 2024 r., czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny.
5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz przedświąteczny. Do dziś zbieramy dary do paczek. Za wszystkie serdecznie dziękujemy. Prosimy o zgłaszanie osób, którym moglibyśmy przygotować świąteczną paczkę.
6. Zapraszamy na akcję robienia palm wielkanocnych. Spotykamy się w sobotę, 23 marca o godzinie 10.00 w salce na plebanii. Prosimy o przynoszenie bukszpanu i dodatków do dekoracji.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
8. W piątek, 22 marca br. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Sopotu. Nabożeństwo rozpocznie się pod Krzyżem Papieskim przy Hipodromie o 19.30.
9. W kalendarzu liturgicznym we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła świętego. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa i poświęcenie palm. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i spowiedzi przedświątecznej.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela i Gość Niedzielny, numer Galilei.
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. prof. Marian Smoczyński, śp. Stanisław Szutta i śp. Halina Zjadacz. Dobry Jezu, a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w czasie Wielkiego Postu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.


================================

Modlitwa za Ojczyznę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli

Boże, któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość tuczącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017