Zmartwychwstanie Pańskie

1. Alleluja! Chrystus Pan zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Niech serca nasze i usta sławią i głoszą radość zwycięstwa życia i nadziei, co wydobywa nas mocą Bożą z grobów naszych grzechów, strachu i zwątpienia. W czasie każdej Mszy świętej przeżywamy paschalne tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania. Z wiarą bądźmy obecni w Wieczerniku, w Getsemani, na Golgocie i przy pustym grobie. Żadne potęgi i moce tego świata nie unicestwią zbawczej mocy tych wydarzeń.
2. Dziś Kościół celebruje największą tajemnicę świętej wiary katolickiej i roku liturgicznego. Mszę święte jak w każdą niedzielę: o 6.00 (rezurekcja), 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00 (nie ma Mszy świętej o godz. 7.30).
3. Radość dzisiejszej uroczystości rozciągnięta jest na osiem dni - Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę. Kolejnych 50 dni to czas radości wielkanocnej.
4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Uniwersytet Lubelski, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i uczelnie katolickie.

5. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia, a w tym osobom dekorującym ołtarze (Asi i Rafałowi Kubisiom), ciemnicę (Urszuli i Janowi Grabowskim, Mari Nolte) i Grób Pański (Ewie Bober, Elżbiecie Karczewskiej, Dagmarze i Dariuszowi Kuplickim, Urszuli Lidzbarskiej, Elżbiecie i Józefowi Kamińskim), Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi Lektorów, Apostolatowi Maryjnemu. Dziękujemy Zespołowi Parafialnemu Caritas, którzy pomagają osobom potrzebującym w parafii. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom za pomoc ubogim oraz ofiary składane na tacę i przesyłane na konto Parafii. W Wielkim Tygodniu Dorota i Jan Zabroccy zasadzili kwiaty wokół świątyni. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim osobom, które w różny sposób modlitwą i pomocą budowali naszą Wspólnotę Parafialną. Panu kościelnemu Andrzejowi i panu organiście Jarosławowi.
6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w pierwszy czwartek miesiąca, 4 kwietnia br. po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00.
8. W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
9. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Obecnie trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela i Gość Niedzielny, Galilea.
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Vasile Bosnegeanu, śp. Danuta Kaszyńska i śp. Stefania Muller. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy w okresie Wielkanocy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusowego, opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017