IV Niedziela Wielkanocna

1. W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się w pełne miłości oczy Jezusa zmartwychwstałego, który zbliża się do nas w figurze Dobrego Pasterza. Weszliśmy do jego owczarni przez bramę chrztu świętego. Tak zaczęła się nasza droga zbawienia. Każdego dnia mamy możliwość wsłuchiwać się w Jego głos, by poznawać Go coraz bardziej.
2. Dzisiejsza niedziela, która jest dniem Modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele, zaprasza nas, abyśmy dokonali zdecydowanej identyfikacji z Jezusem Dobrym Pasterzem i szczerym sercem, prawdziwie zawołali do Niego: „Ty jesteś moim pasterzem”.
3. Dzisiaj gościmy pallotyna, ks. Romana Rusinka z Warszawy, byłego misjonarza w Rwandzie i Wybrzeżu Kości Słoniowej autora kilku książek, który głosi kazania na temat objawień Matki Bożej Słowa z Kibeho w Rwandzie w latach 1981-1989. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć książki wraz z jego autografem i w ten sposób wspierając misje pallotyńskie w Afryce.
4. W sobotę, 20 kwietnia odbyło się spotkanie Róży Żywego Różańca, która obrała sobie za patrona św. Jana Pawła II. Wspólnota Żywego Różańca jest grupą modlitewną (jedna róża różańcowa składa się z 20 osób), która istnieje od założenia naszej parafii. Zapraszamy wiernych do wstępowania do Żywego Różańca. Różaniec jest prostą i bardzo skuteczną formą modlitwy wspólnotowej związaną z wieloma obietnicami Matki Bożej Różańcowej.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
6. W tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godzinie 17.30, a w czwartek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego również o godzinie 17.30.
7. W czerwcu br. ukaże się publikacja ks. Mirosława Gawrona związania z 25-leciem pobytu św. Jana Pawła II w Sopocie. Zaprezentowane zostaną m.in. kazania wygłaszane w naszej świątyni nt. nauki Świętego Papieża. Ksiądz Proboszcz zwraca się z prośbą o udostępnienie ciekawych zdjęć ze spotkania z Ojcem Świętym na Hipodromie w 1999 r. Zdjęcia opisane można przesłać na adres parafii Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście do ks. Mirosława.
8. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela i Gość Niedzielny, Galilea.
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Leonora Dobień, śp. Irena Jura, śp. Ludwika Klonowska, śp. Halina Lancman, śp. Małgorzata Rewucka, śp. Helena Surowiecka i śp. Zofia Szulta. Dobry Jezu a nasz Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy w okresie Wielkanocy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusowego, opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017