1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Wszystkim dzieciom, młodzieży, parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i dobrego odpoczynku.
2. W miesiącach lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych; w niedzielę zapraszamy na Mszę święte na godz. 7.30, 8,30, 10.00, 11.15 i 18.00; w tygodniu na godz. 7.00 i 18.00.
3. W tygodniu prowadzone były prace naprawcze dachu. Położono nową papę na części południowej nawy kościoła i przy wieży świątyni nad pomieszczeniem grzewczym. Kupiliśmy kolejne rolki termozgrzewalnej papy. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na cele remontowe. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
4. W sobotę, 28 lipca br. wyruszyła XXXVI Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy pątników, a w tym naszych parafian modlitwą w trudzie pielgrzymowania.
5. Komunikat Kurii Metropolitalnej Gdańskiej: W związku z ofertami kierowanymi do parafii przez Pana Tomasza Dorniaka proponującego oprawę liturgiczną Mszy świętych, koncerty, wykłady, a także rozprowadzającego na warunkach komercyjnych publikacje wątpliwej jakości medycznej, Kuria Metropolitalna Gdańska informuje, że nigdy nie udzielała poparcia Fundacji Tomasza Dorniaka „Stop dla raka” oraz prowadzonej przez nią działalności. Przypominamy równocześnie, że rozprowadzane w parafiach publikacje muszą posiadać Imprimatur i Nihil obstat (zgoda Kościoła).
6. W tygodniu w Kalendarzu Liturgicznym: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
7. W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; zapraszamy na Mszę świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację o godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja o godz. 7.00.
8. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości (fragment Listu KEP). Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny! Musimy zrozumieć, że dla nas wybiła godzina zmagań o wolność. Że znajdujemy się w szczególnym czasie, że od krzewienia trzeźwości zależeć będzie przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny. Przez bezinteresowny dar abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich! Prośmy Maryję, Królową Polski, aby wspierała nas w naszych szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej Ojczyzny. Niech Polska będzie narodem ludzi trzeźwych, prawdziwie wolnych, dla których hasło: „Bóg. Honor. Ojczyzna” będzie wielkim wyzwaniem w codziennej pracy dla dobra polskich rodzin, Kościoła i całej umiłowanej Ojczyzny.
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Barbara Łaz, śp. Beata Niepokulczycka-Bień i śp. Lucyna Wałeza. Wieczne spoczywanie racz im dać Panie!