V Niedziela Wielkiego Postu

1. W V Niedzielę Wielkiego Postu zasłonięte zostają krzyże aż do końca liturgii Męki Pańskiej.
2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. Zbigniew Zachara.
3. Dzisiaj przypada 300. rocznica śmierci św. Jana de La Salle, patrona nauczycieli i wychowawców. Stolica Apostolska ogłosiła rok 2019 Rokiem Jubileuszowym ku czci tego świętego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nauczycieli i młodzieży, która w tygodniu będzie zdawała egzamin gimnazjalny.
4. Zapraszamy na kiermasz przedświąteczny. Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka do puszek na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji - Pola Nadziei. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na nowe tabernakulum.

5. Dzisiaj na godz. 19.00 do salki na plebanie zapraszamy wszystkie osoby pragnące śpiewać lub grać w chórze paschalnym.
6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, 12 kwietnia br. o godz. 8.00 (dla wszystkich), natomiast w piątek wieczorem o godz. 19.30 spotykamy się przy krzyżu papieskim na hipodromie na corocznej Drodze Krzyżowej ulicami Sopotu. Zachęcamy młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.
7. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia 2019 r. na godz. 13.00 do salki na plebanie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne robienie palm. Bukszpan i inne materiały potrzebne do zrobienia palm prosimy przynosić do salki na plebanii.
8. Również w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. o godz. 19.30 zapraszamy na Oratorium, aby słowem, muzyką i obrazem towarzyszyć Jezusowi w czasie Jego Drogi Krzyżowej.
9. W przyszłą niedzielę (Niedzielę Palmową) rozpoczyna się Wieki Tydzień. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Niedziela Męki Pańskiej jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
10. Wieloletnią tradycję ma już Droga Krzyżowa idąca ulicami Gdyni. Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa, chcemy podziękować Panu Bogu za łaskę odkupienia, a jednocześnie przeprosić za to wszystko, co nas od Niego oddala. W piątek, 12 kwietnia 2019 r. rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy Gdyńskiej Kolegiacie i procesjonalnie i uda się na bulwar nadmorski pod Pomnik „TYM, CO ODESZLI NA WIECZNĄ WACHTĘ”. Towarzyszyć będzie kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Zachęcamy, aby w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież, wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami. Krzyż między poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej będzie niesiony przez wspólnoty pracujące i działające na terenie naszego miasta. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Jednocześnie informujemy, iż Ojciec Święty Franciszek 21 listopada 2018 r. podniósł do godności bazyliki mniejszej kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Uroczysta Msza święta z ogłoszeniem papieskiej decyzji będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, w sobotę 4 maja br. o godz. 12.00 przy nowej bazylice.
11. Wspólnota gdańskich Dominikanów i działającego przy klasztorze Duszpasterstwa Akademickiego „Górka” pragnie zaprosić na Gdańską Drogę Krzyżową ulicami Starego Miasta. Gdańska Droga Krzyżowa, jak co roku, odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową tj. 12 kwietnia. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 na Długim Targu przy Zielonej Bramie, a zakończy się pod pomnikiem Poległych Stoczniowców ok. godz. 20.30.
12. Polecamy prasę katolicką: List do Pani, Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
13. Zmarli w tygodniu: śp. Jan Ganczewski, śp. Urszula Jagielska, śp. Zbigniew Mojzych i śp. prof. Alojzy Rigall.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017