Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Kościół celebruje największą tajemnicę świętej wiary katolickiej i roku liturgicznego. Mszę święte jak w każdą niedzielę: o 6.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30). Radość dzisiejszej uroczystości jest rozciągnięta na osiem dni - Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę. Do liturgii Mszy świętych i Liturgii Godzin powracają radosne śpiewy "Alleluja", "Chwała na wysokości Bogu" oraz "Ciebie, Boga, wysławiamy". Kończy się też czas wstrzymywania się od hucznych zabaw. Kolejnych 50 dni to czas wielkanocnej radości.
Drodzy Parafianie! Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia. W szczególności dziękujemy Chórowi Paschalnemu pod przewodnictwem Tatiany Dzieszkowskiej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom i grupom dekorującym świątynię (w tym Ciemnicę i Grób Pański) oraz wystrój prezbiterium. Dziękujemy Wspólnocie Światło Chrystusa i Zespołowi Parafialnemu Caritas, którzy regularnie i ofiarnie pielęgnują liturgię i pomagają osobom potrzebującym w parafii. Dziękujemy harcerzom z 25. Sopockiej Drużyny Harcerek „Samarytanki” im. Danuty Siedzikówny i 70. Sopockiej Drużynie Harcerzy im. Zawiszy Czarnego h. Sulima oraz Kościelnej Służbie Semper fidelis za adorowanie Grobu Chrystusa. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom za jałmużnę wielkopostną zbieraną rodzinnie oraz ofiary do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za jałmużnę zbieraną do skarbonek Caritas.
Wszystkim Parafianom, każdej rodzinie i Gościom przebywającym w naszej parafii życzymy zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Szczególne pozdrowienia kierujemy do osób chorych i samotnych. Niech Pan Zmartwychwstały przemienia i uświęca nasze życie. Alleluja!
2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego. W całej Polsce zbieramy ofiary na rzecz KUL-u i Wyższych Uczelni.

3. Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego po wieczornych Mszach świętych.
4. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę na godz. 16.30 do kościoła.
5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę i Litanie do Bożego Miłosierdzia.
6. W poniedziałek, 29 kwietnia br. Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź udzieli młodzieży bierzmowania i poświęci pamiątkową tablicę ks. kanonika Pawła Pierzchały, który 20 lat temu zakończył posługę proboszcza w naszej parafii. Młodzież spotyka się codziennie od Wielkiego Wtorku na Mszy świętej o 18.00
7. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ ze wszystkich parafii Sopotu na comiesięczną adorację, która odbędzie się w Kaplicy Kościoła NMP Gwiazdy Morza przy ul. Chopina 16a, w sobotę, 27 kwietnia 2019 r. Nasza Parafia ma czuwanie modlitewne od godz. 12.30–15.00.
8. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
9. Zmarli w tygodniu: śp. Wojciech Kowerski i śp. Andrzej Słowiński.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017