Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj w uroczystość Najświętszej Trójcy zakończenie Jubileuszowych Misji Świętych. Wyrażamy serdeczne podziękowanie Ojcom Redemptorystom – Ojcu Zbigniewowi i Ojcu Wiesławowi za prowadzenie tygodniowych Misji. W tym roku przeżywamy 70. rocznicę poświęcenia pierwszego krzyża przy naszej świątyni i figury NSP Jezusa, dlatego Misje Święte stały się szczególną okazją podziękowania Opatrzności Bożej za dar wiary, miłości i nadziei oraz wyproszenia łaski, aby w mocy Ducha Świętego trwać mocno w wierze. Ojcom Redemptorystom obiecujemy modlitwę i zapraszamy w przyszłości do nas.
2. Spotkanie organizacyjne Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis odbędzie się we wtorek, 18 czerwca br. po wieczornej Mszy świętej w sali parafialnej.
3. W środę kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.
4. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu: o godz. 7.30, 9.00 - po tej Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy; następna Msza święta zaraz po zakończeniu procesji – ok. godz. 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała odbędzie się trasą: z kościoła ul. Malczewskiego do ul. Księżycowej i Chodowieckiego, następnie do figury Stella Maris i ul. Malczewskiego do kościoła. Prosimy też o bezpieczne zaparkowanie samochodów, aby nie przeszkadzały w procesji i przystrojenie domów na trasie procesji.

5. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy zapraszamy na próbę w najbliższą środę na godz. 18.30 do kościoła. W Uroczystość Bożego Ciała dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii świętej zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 prosimy ubrać alby i usiąść w pierwszych ławkach. Prosimy też o kwiaty dla dziewczynek do sypania na Boże Ciało. Kwiaty prosimy składać w przedsionku kościoła do przygotowanego kosza środę przed Mszą o 18.00 i w czwartek rano.
6. Spotkanie organizacyjne Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis odbędzie się we wtorek, 18 czerwca br. po wieczornej Mszy świętej w sali parafialnej.
7. W środę kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.
8. W tygodniu minęło 10 lat od mianowania Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w naszej parafii. Panom - Rafałowi Kubisiowi, Janowi Młotkowskiemu i Włodzimierzowi Jaworskiemu składamy serdeczne podziękowanie za posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy dalszych łask.
9. W najbliższą niedzielę, 23 czerwca br. zapraszamy na Festyn parafialny, który odbędzie się na stadionie sportowym przy ulicy 23 Marca w Sopocie od godz. 14.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji. Występy muzyczne: scholi „Boże Nutki”, Wspólnoty Światło Chrystusa, Gdańskiej Orkiestry Ogrodowej, turnieje sportowe, loteria fantowa, mała gastronomia - zapraszamy na obiad i deser. Osoby pragnące ufundować nagrody dla uczestników festynu w ramach loterii fantowej, pomóc w obsłudze przy stoiskach lub upiec ciasto. Prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.
10. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Brata Alberta, w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
11. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Galileę.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017