XXI Niedziela Zwykła

1. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą celebrowane o godz. 7:30, 8:30, 10:00, 11:15, 12:30 i 18:00; w tygodniu od 2 września o godz. 7:00, 7:30, 18:00.
2. W sobotę, 31 sierpnia br. z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.
3. Za tydzień będziemy przeżywać 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczną się w niedzielę, 1 września br. o godz. 4.45 uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Serdecznie zapraszamy wiernych Archidiecezji Gdańskiej na godz. 12.00 na Mszę świętą w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (po porannej i wieczornej Mszy świętej odnowienie Ślubów Jasnogórskich), we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
5. Polecamy prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
6. W minionym tygodniu zmarli: śp. Gizela Martyńska, śp. Zbigniew Kaźmierczak, śp. Apolinary Gradowski i śp. Danuta Kostyńska. Dobry Jezu a nasz Panie...
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego i urlopowego, a także szczęśliwych powrotów do domów.

8. Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach. Publikujemy pełną treść Apelu:

Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów:

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!

Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach.

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.

Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania poniżej oraz na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl

bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 19 sierpnia 2019 r.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017