VI Niedziela Zwykła

1. Trwamy w nowennie do Ducha Świętego i modlimy się za młodzież, która w czwartek, 20 lutego 2020 r. na Mszy świętej o godzinie 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania. Podczas liturgii ks. biskup dr Zbigniew Zieliński udzieli bierzmowania kandydatom oraz poświęci nowe tabernakulum i chrzcielnicę. Zapraszamy na uroczystą liturgię wszystkich Parafian, a w tym członków wspólnot duszpasterskich.
2. Dzisiaj parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za otwartość i życzliwe serca.
3. Kapłani podczas kolędy zauważyli potrzebę wzajemnych kontaktów wśród wielu osób samotnych. W związku z tym Caritas Parafialna prosi osoby, które chcą i mogą się podzielić swoim wolnym czasem dla spotkań z samotnymi o zgłaszanie się do ks. Adama.

4. „Ekipa projektowa” z naszej parafii ma zaszczyt zaprosić na kolejny koncert „JAK JAKUB WALCZĄCY Z BOGIEM #BŁOGOSŁAW”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 21 lutego o godzinie 20.00 w naszym kościele. Zapraszamy do przejścia drogi Jakuba, jego walki o swoją zmianę, wiarę, zaufanie i Boże błogosławieństwo w obrazach, słowie i muzyce. Do tego wydarzenia artyści przygotowywali się bardzo długo. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu słowno-muzycznym.
5. W tym tygodniu nie będzie spotkania poniedziałkowego dla dzieci, przygotowującego do I Komunii świętej.
6. Za tydzień w niedzielę, 23 lutego po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby potrafiące śpiewać do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego. Próby będą odbywać się od przyszłej niedzieli, 23 lutego o godzinie 19.00 w salce na plebanii.
8. W Kalendarzu liturgicznym: w sobotę święto Katedry św. Piotra, apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym i Jego posłudze pasterskiej.
9. Polecamy nowe numery czasopism: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
10. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Daniela Bastian, śp. Janusz Konrad Mieczkowski i śp. Włodzimierz Ryś. Dobry Jezu a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego i obfitych łask od Serca Jezusowego.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017