Zesłanie Ducha Świętego

1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się czas wielkanocny. „Weźmijcie Ducha Świętego” – powiedział Jezus do uczniów. Oni czekali na niego aż 50 dni, gdy przyszedł do Wieczernika i pozostał w Kościele poprzez swego Ducha. My też poprzez życie Kościoła przyjmujemy Ducha Świętego, poprzez sakramenty możemy czerpać pełnymi garściami z łaski Bożej obecności. Dziękujmy Bogu za sakrament bierzmowania. Oby każdy z nas i dziś doświadczył ponownego Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za śpiew lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź.
2. Dziś po Eucharystii o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o Ducha Świętego dla parafii, rodzin, wspólnot, o moc Ducha w życiu, o Jego dary, które wspomagają nas w życiu. Tak wielu z nas ten czas epidemii osłabił, pragniemy by Duch wzmocnił nas, dodał sił, wypełnił serca wiarą, nadzieją i pokojem. Modlitwę poprowadzą ludzie ze Wspólnoty Szkoły Ewangelizacji Światło Chrystusa z naszej parafii.
3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17.30. Rozwijajmy w tym miesiącu kult Serca Bożego, które patronuje naszej Parafii.

4. W tygodniu trwały prace przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, która będzie jeszcze iluminowana na odpust parafialny. Kontynuowano także prace przy sadzeniu kwiatów w gazonach i pielęgnacji żywopłotu. Za wykonane prace serdecznie dziękujemy.
5. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Dobroczyńcom za ofiary przesyłane na konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
6. W zakrystii są do nabycia nowe numery Galilei, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
7. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od dziś nie ma limitu uczestnictwa osób w liturgii. Pamiętajmy jednak, żeby zachować odległość 2 metrów i zasłaniać usta i nos.
8. W kalendarzu liturgicznym od jutra okres zwykły: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w pierwszy czwartek miesiąca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w pierwszy piątek miesiąca św. Bonifacego biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii wielkanocnej.
9. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną (po uzgodnieniu telefonicznym). W piątek Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7,30 i 18.00 (spowiedź od godziny 17.00); w sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.30.
10. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Piotr Stencel i śp. Marianna Szkalska. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mocy Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego i obfitych łask od Serca Jezusowego.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017