XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania. Z okazji Dnia Fatimskiego zapraszamy na różaniec fatimski na godzinę 17.30, następnie Eucharystię i procesję wokół świątyni.
2. Przed świątynią harcerze zachęcają do głosowania na Rewitalizację Sopockiej Harcówki w ramach projektu obywatelskiego. Chętnie też odpowiedzą ewentualne pytania parafian dotyczące Harcówki, którą otrzymali od miasta już kilkanaście lat temu i chcą przystosować to miejsce do działalności wychowawczej.
3. Bardzo cieszymy się, że w ramach projektu obywatelskiego realizowany jest remont figury Stella Maris. Zapraszamy Wszystkich przejeżdżających lub przechodzących obok tego miejsca, o odmawianie jednego „Zdrowaś Mario” w intencji udanego przebiegu ważnej inwestycji. O poświęceniu remontowanego obiektu powiadomimy wiernych w kolejnych ogłoszeniach.

4. Przy naszej świątyni w tygodniu została odnowiona i pomalowana figura Pana Jezusa Frasobliwego. W ikonografii chrześcijańskiej figura siedzącego Jezusa Chrystusa w koronie cierniowej przedstawia Zbawiciela w momencie na Golgocie przed Ukrzyżowaniem.
5. W przyszłą niedzielę, 20 września, po Mszy świętej wieczornej spotkanie rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii świętej.
6. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii.
7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wiela, która z przyczyn pandemii nie odbyła się w marcu. Nowy termin to sobota, 10 październik 2020 r. Prosimy osoby zapisane na liście o potwierdzenie udziału w pielgrzymce. Zapraszamy także nowe osoby, które jeszcze chciałyby uczestniczyć w pielgrzymce. W programie m.in. Msza święta, Droga Krzyżowa, obiad.
8. Zapraszamy dzieci do scholki „Boże Nutki”. Próby w soboty o godzinie 10.00.
9. Zapraszamy na małżeński kurs ALPHA. Kurs obejmuje siedem sesji, dotyczących aspektów życia małżeńskiego, spotkania mają formę konferencji i ćwiczeń, w trakcie których małżonkowie rozmawiają ze sobą. Rozpoczęcie kursu we wtorek, 22 września w Sali Kolumnowej w parafii św. Jerzego w Sopocie.
10. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża świętego, we wtorek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w środę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i ministrantów.
11. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia nie ma limitu uczestnictwa osób w liturgii. Pamiętajmy jednak, żeby zachować ostrożność, zasłaniać usta i nos. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię u celebransa na rękę, a pozostałych do innych udzielających Komunii świętej.
12. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także książka ks. Mirosława pt. „Witaj Franciszku! Oto jesteś!”.
13. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Paweł Armatyński, śp. Piotr Dzieszkowski i śp. Stefania Lojewska. Dobry Jezu, a nasz Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017