XXV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu.
2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę do puszek na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii oraz zbiórka na KUL i uczelnie katolickie.
3. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej spotkanie rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii świętej.
4. W ramach projektu obywatelskiego realizowany jest remont figury Stella Maris. Zapraszamy Wszystkich przejeżdżających lub przechodzących obok tego miejsca, o odmawianie jednego „Zdrowaś Mario” w intencji udanego przebiegu ważnej inwestycji.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wiela, która z przyczyn pandemii nie odbyła się w marcu. Nowy termin to sobota, 10 październik 2020 r. Prosimy osoby zapisane na liście o potwierdzenie udziału w pielgrzymce. Zapraszamy także nowe osoby, które jeszcze chciałyby uczestniczyć w pielgrzymce. W programie m.in. Msza święta, Droga Krzyżowa, obiad.
6. Zapraszamy dzieci do scholki „Boże Nutki”. Próby w soboty o g. 10.00.
7. Uczniów klas pierwszych liceum i technikum zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w środę o godzinie 19.00 w salce na plebanii. "Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" (KKK 1285).
8. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
9. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia nie ma limitu uczestnictwa osób w liturgii. Pamiętajmy jednak, żeby zachować ostrożność, zasłaniać usta i nos. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię u celebransa na rękę.
10. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także książka ks. Mirosława pt. „Witaj Franciszku! Oto jesteś!”.
11. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Teresa Kutczyńska-Wolff, śp. Henryk Orzechowski, śp. Józef Chomicz i śp. Wiktor Dreher-Staszak. Dobry Jezu, a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017