XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W parafiach archidiecezji gdańskiej prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos.
2. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele. Trzeba wyzbywać się przesadnego lęku przed zarażeniem koronawirusem w świątyni, a równocześnie zachować obowiązujące przepisy sanitarne. W Sopocie zanotowano wzrost zakażeń, dlatego pamiętajmy, żeby zachować ostrożność, zasłaniać usta i nos. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.
3. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.

4. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o NSP Jezusa w piątek o godzinie 7.30 i 18.00. Spowiedź od godziny 17.00. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Msza święta wynagradzająca Niekopalnemu Sercu Maryi w sobotę o godzinie 7.30.
5. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za ofiary złożone do puszek na pomoc dla parafian w kwocie 880 zł.
6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu (w środę) odwołane.
7. W ramach projektu obywatelskiego realizowany jest remont figury Stella Maris. Zapraszamy Wszystkich przejeżdżających lub przechodzących obok tego miejsca, o odmawianie jednego „Zdrowaś Mario” w intencji udanego przebiegu ważnej inwestycji.
8. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Wacława, męczennika; we wtorek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek św. Teresy, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek Świętych Aniołów Stróżów.
9. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
10. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Halina Kanciał, śp. Halina Rafalska-Wika i śp. Anna Wójcik. Dobry Jezu, a nasz Panie…
11. Wszystkim studentom i wykładowcom, Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017