XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed świątynią odbywa się zbiórka do puszek na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj przypada także Dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Wszystkim składamy podziękowanie i dar modlitwy za służbę i miłość do ludzi chorych.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu (w środę) z powodu jesiennej fali pandemii odwołane.
4. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele, ale w związku z wprowadzeniem w Sopocie strefy czerwonej, w trosce o zdrowie wiernych, zwracamy się do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniego dystansu, oraz zasłanianie ust i nosa. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.

5. W związku z odwołaniem pielgrzymki do Wiela prosimy osoby, które opłaciły już wyjazd o zgłaszanie się po zwrot pieniędzy.
6. W ramach projektu obywatelskiego realizowany jest remont figury Stella Maris. Zapraszamy Wszystkich przejeżdżających lub przechodzących obok tego miejsca, o odmawianie jednego „Zdrowaś Mario” w intencji udanego przebiegu ważnej inwestycji.
7. W Kalendarzu liturgicznym: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w tym dniu przypada Dzień Fatimski – zapraszamy na różaniec fatimski i po Eucharystii procesję wokół świątyni; w środę wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Marii Alacoque, której Pan Jezus objawił tajemnicę kultu Najświętszego Serca. Jest to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom; w piątek św. Jadwigi Śląskiej i 42. rocznica wyboru Jana Pawła II; w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Karty na wypominki są wyłożone przy wyjściu ze świątyni. Wypisane karty prosimy składać do skarbon pod chórem.
9. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
10. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Zdzisław Kańczukowski i śp. Teresa Nasińska. Dobry Jezu, a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017