XXXII Niedziela Zwykła

1. Żyjemy w świecie, w którym bada się poziom ludzkiej inteligencji, mierzy się ją różnymi wskaźnikami, ale jest taka mądrość, której nie da się łatwo zdobyć, a która jest łaską. Prośmy dzisiaj, byśmy nie przegapili przyjścia Chrystusa. Dzisiaj w modlitwie wyrażamy naszą łączność z tymi, którzy cierpią z powodu wyznawanej wiary. Prośmy, aby ustały prześladowania chrześcijan i ludzie mogli spokojnie modlić się i żyć prawdą Ewangelii.
2. Od 17 października br. nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej, co wymusza ograniczenie liczby uczestników liturgii [1 osoba na 15 m²]. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad. Obecność na Mszy świętej jest ważnym czasem w przeżywaniu niedzieli przez osoby wierzące. Obecność tą uniemożliwiają jednak różne przeszkody. Zwracamy się do wszystkich wiernych o zachowanie szczególnej ostrożności i dystansu, oraz zasłanianie ust i nosa. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.
3. Ksiądz Biskup Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej do 15 listopada br. osobom chorym i starszym, ich opiekunom, oraz pracownikom służby zdrowia.
4. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane na konto parafii. Zakończył się remont salki pod plebanią. Przygotowujemy się do zakupu stosownych mebli. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.

5. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża; w środę św. Marcina, biskupa (Święto Niepodległości); w czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
6. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Galilei. Polecamy też nową książkę pod reakcją ks. Mirosława Gawrona podejmującą tematy przemian kulturowych społeczności gdyńskiej.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o osobach sędziwych, chorych i samotnych. Otoczmy ich chrześcijańską miłością i wsparciem.
8. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Maria Krasińska, śp. Krystyna Hubar, śp. Jadwiga Kropisz, śp. Marek Ruciński śp. Arnold Siemiątkowski i śp. Gertruda Uschler. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017