XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Chrystus zaprasza swoich uczniów, aby naśladowali Go na drodze wypełniania przykazania miłości bliźniego, a w tym najbardziej ubogiego. Papież Franciszek napisał do Kościoła orędzie pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
2. Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę skarpet dla osób bezdomnych. Zgromadzono 77 par. Za tydzień prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących w parafii.
3. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane na konto parafii. Zakończył się remont salki pod plebanią i zakupiono część mebli. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
4. Nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej, co wymusza ograniczenie liczby uczestników liturgii [1 osoba na 15 m²]. Zwracamy się do wszystkich wiernych o zachowanie szczególnej ostrożności i dystansu, oraz zasłanianie ust i nosa. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.

5. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały miesiąc listopad.
6. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewiczy i męczennicy – patronki młodzieży (relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu); w czwartek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP i Światowy dzień Życia Kontemplacyjnego.
7. Wspólnota SNE Światło Chrystusa wraz z Przyjaciółmi zaprasza na Wieczór Modlitwy pt. Wieczór Chwały Króla Wszechświata, w sobotę, 21 listopada 2020 r. o godz. 19.45 w naszym kościele parafialnym. W wieczór wigilii Uroczystości Chrystusa Króla zapraszamy, aby w modlitwie uwielbić Chrystusa, który jest Królem oraz zawierzyć Jemu parafię, rodziny i nas samych oraz naszą Ojczyznę. W trakcie: modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa wszystko w muzycznej atmosferze.
8. W zakrystii są do nabycia numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Galilei. Polecamy też nową książkę pod reakcją ks. Mirosława Gawrona podejmującą tematy przemian kulturowych społeczności gdyńskiej.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o osobach sędziwych, chorych i samotnych. Otoczmy ich chrześcijańską miłością i wsparciem.
10. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Władysława Damrat, śp. Bronisław Pranszke i śp. Mirosław Tomaszkiewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017