III. Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu nazywana jest niedzielą Gaudete, czyli radości. Nasza prawdziwa chrześcijańska radość nie ma nic wspólnego z krótkotrwałą i przemijającą radością. Jest bowiem związana z bliskim przyjściem Pana, który chce wejść w naszą codzienność. Dzisiaj przypada kolejna rocznica stanu wojennego w Polsce. Polecamy ofiary tego bolesnego czasu – prosząc o dar nieba.
2. Od 17 do 23 grudnia w liturgii bezpośrednie przygotowanie przed uroczystością Bożego Narodzenia.
3. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, aby bardziej duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
4. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane w okresie pandemii na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz świąteczny, na którym rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy także do włączenia się w akcję – Tytka Miłosierdzia – na rzecz potrzebujących w parafii. Przy kiermaszu można odebrać torbę i wypełnić produktami spożywczymi. Dary należy złożyć do 20 grudnia do kosza przy ołtarzu. Paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym w parafii.
6. Zapraszamy na Msze święte roratne na godzinę 18.00.
7. W tygodniu (8 grudnia br.) przypadała 74. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Przy figurze „Stella Maris” odnowiony został „Akt poświęcenia Maryi Niepokalanej dzieci, młodzieży, rodzin, kapłanów, chorych i osób samotnych Sopotu”. Przypominamy, że poświęcenia świątyni dokonał delegat administratora apostolskiego, ks. dr. Andrzeja Wronki, ówczesny dziekan Sopotu i proboszcz parafii Gwiazdy Morza, ks. dr Władysław Łęga. W przyszłym roku przypada jubileusz 75-lecia poświęcenia kościoła. Akt Oddania Parafii Maryi Niepokalanej umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
8. Nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i dystansu, oraz zasłanianiu ust i nosa. Do Komunii świętej prosimy najpierw tych, którzy przyjmują Hostię na rękę.
9. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w adwencie obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o osobach sędziwych, chorych i samotnych. Otoczmy ich chrześcijańską miłością i wsparciem.
12. W ostatnim tygodniu zmarli parafianie: śp. Franciszek Biernat, śp. Małgorzata Ostrowska i śp. Waldemar Wiśniewski. Dobry Jezu, a nasz Panie…

--------------------------------------------------------------------

Akt Oddania
Niepokalanemu Sercu Maryi
Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie

Niepokalana Panno Maryjo, „Gwiazdo Morza”,
Wszechpośredniczko Łask, nieba i ziemi Sopotu Królowo,
Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza,
w 74. rocznicę poświęcenia świątyni parafialnej,

ja,
ks. dr Mirosław Gawron, proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie,
klękam przed Bogiem i Tobą, Maryjo, w obecności Aniołów i Świętych, aby oddać siebie, Kapłanów i Parafian: dzieci, młodzież, kobiety i mężczyzn, rodziny, babcie  i dziadków, wdowy i wdowców, chorych i samotnych, Twojemu Niepokalanemu Sercu.

Najświętsza Maryjo Panno, „Stella Maris”, oddaję Tobie całe nasze życie: plany, zamiary, pragnienia, czyny, cierpienia, dobra duchowe i doczesne, duszę i ciało, wolę i wolność, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, godzinę śmierci i całą wieczność, a nadto moich bliskich i dzieci nienarodzone. Pod panowanie Twojego Niepokalanego Serca oddaję wszystko, co jeszcze nie należy do Ciebie. Tobie zawierzam Prezydenta, Radę Miasta i całe społeczeństwo Sopotu. Zawierzam to, co w naszym życiu rodzinnym i społecznym jest trudne i bolesne, zwłaszcza rany zadane przez grzech indywidualny i społeczny, prosząc o ich uleczenie. Uwolnij i zachowaj wszystkich od zniewoleń i wad oraz ulecz wszelkie konsekwencje grzechów.
O Maryjo, „Gwiazdo Morza”, przez Twoje Niepokalane Serce uczyń każdą chwilę naszego życia czystym aktem miłości do Chrystusa. Pragniemy modlić się i cierpieć, pracować, walczyć i umierać dla rozszerzenia Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego. Wzbudź w nas odrazę do grzechu oraz uczyń nasze serca czystymi, pokornymi, kobiecymi i mężnymi. Dopomóż, abyśmy stali się wiernymi uczniami i naśladowcami naszego Mistrza, Jezusa Chrystusa.
Rozwijaj w naszych rodzinach i całym społeczeństwie życie w łasce uświęcającej i wierność przykazaniom. Wychowuj w Twojej szkole miłości, abyśmy osiągnęli świętość. Spraw, by nasza Parafia całkowicie należała do Ciebie i wszystko czyniła z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Z Tobą, Maryjo, pragniemy kochać Boga, Kościół, Ojczyznę Polskę i im wiernie służyć. Niech przez Twoje Niepokalane Serce, Maryjo, w naszych rodzinach i całej parafii wzrasta Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego. Amen.

Sopot, 8 grudnia 2020 roku

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017