V Niedziela Wielkiego Postu

1. Przybliżając się do ołtarza, chcemy prosić Boga, by oświecił nasze serca i umysły łaską Ducha Świętego, byśmy usuwając z serca słabość, zapragnęli jeszcze bardziej doświadczyć miłości i miłosierdzia Boga. Szukając Jego oblicza w siostrach i braciach, których spotykamy. W naszej wielkopostnej wędrówce dziś zasłaniamy krzyże i wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Niech ona pobudzi nas jeszcze bardziej do zwrócenia serc i umysłów ku Bogu.
2. V Niedziela Wielkiego Postu nosiła kiedyś nazwę 1 Niedzieli Męki Pańskiej. Dzisiaj zakrywane zostają krzyże i pozostaną zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. W poniedziałek w liturgii rozpoczyna się okres Męki Pańskiej, który jest czasem zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa.
3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy świętej o 7.30 i o 17.30.
4. W przedsionku świątyni Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz przedświąteczny. Przy kiermaszu można także wziąć torbę na świąteczne zakupy dla potrzebujących. Torby prosimy składać do 28 marca br. przy bocznym ołtarzu.
5. Zapraszamy kobiety i mężczyzn do Chóru Lektorskiego, który włączy się i będzie wspierał Liturgiczną Służbę Ołtarza. Osoby chętne do uczestnictwa w liturgii bliżej ołtarza prosimy o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza (tel. 690 487 130). 

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazywane na tacę i konto parafii (84 1240 3510 1111 0010 0842 8371). W Waszej intencji odprawiane są Msze święte.
7. Parafie Sopotu znowu znalazły się w czerwonej strefie pandemii. Zwracamy się do wszystkich z apelem o szczególną ostrożność i stosowanie się do przepisów sanepidu, aby nie narażać siebie i innych na utratę zdrowia. Ze względu ograniczeń wynikających z pandemii nie organizujemy rekolekcji wielkopostnych. Przeżywamy jubileuszowy rok poświęcenia świątyni i rekolekcje jubileuszowe zaplanowaliśmy na czerwiec przed uroczystością NSPJ.
8. W tygodniu zakończyły się prace związane z instalacją przeciwpożarowego wyłącznika prądu, który znajduje się przy drzwiach wyjściowych w południowej nawie kościoła. Kolejne prace dotyczyć będą założenia awaryjnego oświetlenia przeciwpożarowego i konserwacji rynien dachowych. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na ten cel.
9. W Kalendarzu liturgicznym: w czwartek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu modlimy się też w intencji naszej Archidiecezji w 29. rocznicę jej ustanowienia oraz mianowanego arcybiskupa gdańskiego Tadeusza Wojdę, który zostanie wprowadzony do katedry.
10. Pod chórem do nabycia gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea. Galilea.
11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Daniela Karczewska, śp. Regina Jaroszewska i śp. Edward Leżuchowski. Dobry Jezu a nasz Panie…
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w Wielkim Poście obfitych łask od Serca Jezusowego i przygotowania do przeżywania Paschy.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017