Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele.
2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku uroczystości ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji. Liturgia transmitowana będzie na stronie: www.gdansk.pl.
3. Przed świątynią odbywa się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie ośrodków hospicyjnych na Pomorzu.
4. W czwartek przypada 3. rocznica śmierci ks. kanonika Tadeusza Losiaka. Msza święta dzisiaj o godzinie 10.00 i w piątek o godzinie 7.30.
5. Wspólnota Światło Chrystusa SNE zaprasza na Wieczór Miłosierdzia z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie wypełni modlitwa uwielbienia, w trakcie której będziemy prosić Jezusa o uzdrowienie z chorób, zarówno ciała jak i ducha. Czas Pandemii zostawia mocny ślad w naszych sercach i ciałach, wierzymy jednak, że Jezus jest najlepszym lekarzem i to u niego będziemy szukać ukojenia. Spotkanie rozpoczniemy w czwartek o 18.45, zaraz po wieczornej Mszy. Będziemy modlić się modlitwą uwielbienia, przed Najświętszym Sakramentem. Trwając przed Bogiem, będziemy prosić o uzdrowienie. Przez obowiązujące ograniczenia, nie możemy wszystkich przyjąć do kościoła, dlatego od 19.15 do 19.45 kapłan z Najświętszym Sakramentem będzie stał przy drzwiach kościoła i błogosławił Najświętszym Sakramentem, możesz przyjść i prosić o łaskę dla siebie. Działania naszego Boga Wszechmogącego nie ograniczają mury kościoła. Dodatkowo możesz uczestniczyć w spotkaniu w trybie ONLINE – transmisja ze spotkania na facebookowym profilu Wspólnoty Światło Chrystusa. Jezus jest najlepszym lekarzem, On czeka by dotknąć Cię swoją łaską! Zapraszamy! Przyjdź!.

6. W sobotę, 1 maja rozpoczniemy miesiąc maryjny. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.30. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
7. Dziękujemy Wszystkim Dobroczyńcom za ofiary przesyłane na konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
8. Pod chórem do nabycia gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea.
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Zbigniew Czaja, śp. Wiktoria Elwart, śp. Andrzej Paszkowski, śp. Bogumiła Polak i śp. Grażyna Wiśniewska.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie wielkanocnym błogosławieństwa Bożego i obfitych łask od Serca Jezusowego.

Modlitwa za Gdańskie Seminarium Duchowne

Jezu Chryste Królu Wszechświata,
któremu poddane jest wszelkie stworzenie,
stajemy do modlitwy za wspólnotę Gdańskiego Seminarium Duchownego.
Tobie zostało zawierzone to dzieło na progu jego tworzenia,
dzisiaj jako Kościół Gdański prosimy,
byś uświęcał, strzegł i prowadził wszystkich, którzy stanowią tę wspólnotę.
Boski Pasterzu spraw, by ci, którzy odpowiedzieli na Twoje „Pójdź za mną” czerpali miłość i odwagę z Twego boskiego serca.
Niech wpatrują się w Ciebie - Najwyższego i Wiecznego Arcykapłana,
a dążąc ku kapłaństwu służebnemu jednoczyli się z Tobą.
Prosimy, by dom seminaryjny nigdy nie był pusty.
Przyprowadzaj Tych, których pragniesz uświęcić jako sługi
w Winnicy Kościoła Gdańskiego.
Oświecaj mądrością i roztropnością Ducha Świętego
moderatorów i profesorów,
by byli godnymi narzędziami Twojej pasterskiej miłości
i pomagali w odczytywaniu Boskiej woli.
Twoje Królewskie Serce niech będzie sercem tej wspólnoty,
by nic i nikt nie był w stanie odłączyć ich od Twojej miłości. Amen.

Jezu Chryste, Królu Wszechświata - Ciebie prosimy - wysłuchaj nas Panie
Maryjo, Wychowawczyni powołań kapłańskich - módl się za nimi
Błogosławieni Męczennicy Gdańscy - módlcie się za nimi

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017