XIII Niedziela Zwykła

1. Niedziela, dzień Pański, pierwszy i święty dzień tygodnia. Papież Franciszek zauważa, że niedziela daje nam okazję, aby ofiarować Panu Bogu własne życie. Nie chcemy uciekać przed problemami codzienności w rozrywkę, przyjemności i świat wirtualny. Pragniemy przedstawiać je Panu Bogu i w świetle zmartwychwstania Chrystusa spojrzeć na nie na nowo.
2. Do środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
3. W okresie wakacyjnym Msze święte w niedzielę o godz. 7.30, 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
4. W tygodniu kontynuowano malowanie południowej nawy kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371.

5. W tygodniu odbył się odbiór remontu figury Stella Maris. Wyrażamy wdzięczność Opatrzności Bożej i Wszystkim, którzy przyczynili się do przywrócenia piękna figurze maryjnej. Przechodząc lub przejeżdżają obok figury odmawialiśmy Zdrowaś Mario o szczęśliwy przebieg prac. Teraz odmawiajmy dalej Pozdrowienie Anielskie wypraszając miastu Sopot, władzom samorządowym i wszystkim mieszkańcom opiekę Matki Bożej Niepokalanej. 15 sierpnia br., w uroczystość Wniebowzięcia NMP zgromadzimy się przy figurze na modlitwie i ponownie powierzymy się pod płaszcz Jej opieki.
6. W Kalendarzu liturgicznym w tygodniu: w poniedziałek św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła; w sobotę św. Tomasza, apostoła.
7. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na Mszę świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę świętą o Niepokalanym Sercu Maryi na godz. 7.00.
8. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od 26 czerwca do 31 sierpnia br. w liturgii może uczestniczyć 75% obłożenia świątyni, przy zachowaniu 1,5m dystansu. Pamiętajmy jednak, żeby zachować ostrożność, zasłaniać usta i nos.
9. Pod chórem do nabycia gazety: Gość Niedzielny i Niedziela.
10. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Czesława Błażejczyk, śp. Dorota Replińska i śp. Łucja Wawryków.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.

========================================================================

Komunikat

W najbliższy wtorek, 29 czerwca, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Bazylice św. Piotra, Ojciec Święty Franciszek dokona poświęcenia i wręczenia paliuszy arcybiskupom z całego świata. Wśród metropolitów, którzy otrzymają paliusz, będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański.
Każdy metropolita wraz z powierzeniem nowego urzędu, otrzymuje paliusz. Jest to biały pas utkany z owczej wełny, na którym wyszytych jest sześć czarnych krzyży. Symbolizuje owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz. Wyraża jedność, więź miłości i komunii całej lokalnej wspólnoty, której przewodzi arcybiskup, z Ojcem Świętem i jego misją oraz jest zachętą do męstwa na wzór św. Piotra.
Następnie, zgodnie ze zwyczajem Stolicy Apostolskiej, uroczystość nałożenia paliusza odbędzie się już w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie, w niedzielę, 26 września br. Tego aktu dokona Ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.
Prosimy o osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji naszego Pasterza, Księdza Arcybiskupa Tadeusza, o wszelkie potrzebne łaski do owocnego wypełniania Jego apostolskiej posługi pośród nas.

Bp Wiesław Szlachetka, Wikariusz Generalny
Bp Zbigniew Zieliński, Wikariusz Generalny

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017