XVIII Niedziela Zwykła

1. Niedziela - dzień, w którym wspominamy zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, rozpoczyna w tym roku sierpień, miesiąc pieszych pielgrzymek do naszego narodowego sanktuarium Królowej Polski w Jej częstochowskim wizerunku i innych polskich sanktuariów. Jest to również miesiąc ważnych dla naszej wolności rocznic - dzisiaj przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzisiaj też wielu podejmuje abstynencję w intencji trzeźwości narodu. Mamy za co dziękować Panu Bogu, mamy o co prosić, składając tę Najświętszą Ofiarę.
2. W okresie wakacyjnym Msze święte w niedzielę o godz. 7.30, 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
3. Trwa gdańska pielgrzymka na Jasną Górę. Do 12 sierpnia br. towarzyszyć będziemy modlitewnie pielgrzymom. Po wieczornych Mszach świętych rozważymy jedną tajemnicę różańca świętego w intencji pielgrzymów.
4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto Parafii. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371.

5. W Kalendarzu liturgicznym w tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – można uzyskać odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła parafialnego; w środę św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne; w pierwszy piątek miesiąca Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 18.00; w pierwszą sobotę Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7.00.
7. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia do 31 sierpnia br. w liturgii może uczestniczyć 75% obłożenia świątyni, przy zachowaniu 1,5m dystansu. Do Komunii świętej podchodzimy do kapłanów w rzędach: na początku pozwólmy podejść tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, dystansu, zasłanianiu ust i nosa.
8. Pod chórem do nabycia gazety: Gość Niedzielny i Niedziela.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.

==========================================================

ZAPROSZENIE do udziału w Konkursie „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”
Kultura na Pomorzu od wieków związana jest z tradycją religijną i wartościami rodzinnymi, a Kobiety są jej zaangażowanymi i kreatywnymi ambasadorkami. W związku z tym, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka, a także Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja WIEM I UMIEM serdecznie zapraszają wszystkie Panie aktywnie działające na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek (do 50 tys. mieszkańców) do udziału w Konkursie „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”.
Do tego Konkursu zaproszone są szczególnie te Panie, których działalność społeczna lub zawodowa obejmuje którąś z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy składać do 15 sierpnia 2021 r.
Celem tej inicjatywy jest promowanie sylwetek kobiet działających społecznie lub zawodowo na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek. Dla Laureatek konkursu przewidziane są dyplomy/certyfikaty: „Ambasadorka Kultury Pomorza” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje i regulamin są dostępne na stronie www.etnopomorze.pl, pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem 696 796 068. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji „Etnopomorze” organizowanej na Uniwersytecie Gdańskim i online 22 września 2021r.

==========================================================

XXX PIELGRZYMKA TRZEŹWOŚCIOWA MATEMBLEWO 2021
W niedzielę 15 sierpnia o godz. 14.00 sprzed oliwskiej Katedry wyruszymy wspólnie do matemblewskiego sanktuarium, by przeżyć wspólne chwile polecając naszej najlepszej Matce tak ważną sprawę trzeźwości wszystkich Polaków.
W programie:
14.00 - Zawiązanie wspólnoty i wyruszenie na pielgrzymi szlak
Koronka do Miłosierdzia Bożego, Świadectwa trzeźwości i abstynencji oraz wspólny śpiew i Katecheza; Modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości; Akt zawierzenia nas samych i naszych rodzin Matce Bożej
ok. 16.30 - czas na poczęstunek (informacje, konkurs rysunkowy dla dzieci, kawa i herbata, chleb ze smalcem i ogórkiem)
18.00 - MSZA ŚWIĘTA i Apel Maryjny na zakończenie pielgrzymki.
Spotkajmy się i podejmijmy ten dar wspólnej modlitwy i świadectwa, któremu przyświecać będzie tegoroczne hasło: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.
Zapraszamy członków trzeźwościowych ruchów kościelnych, grup samopomocowych, klubów abstynenta oraz wszystkie osoby, którym bliska sercu jest trzeźwość i szczęście polskich rodzin. Maryja Wniebowzięta niech będzie dla nas Przewodniczką i wspiera nas w naszych szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej Ojczyzny.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017