XXIX Niedziela Zwykła

1. Świętujemy XXIX Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj usłyszymy słowa Jezusa: „Ostatni będą pierwszymi”. Tak często lubimy powtarzać te słowa, licząc, że nieco odmieni się nasz los. Chodzi jednak o to, że logika Boga jest inna i wypływa ona z miłości. Świat uczy nas rozpychania się łokciami, a my prośmy dzisiaj o to, byśmy byli pierwsi w miłości.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
3. W tym tygodniu rozpoczyna się diecezjalny etap Synodu o synodalności. Istotę naszego zaangażowania można wyrazić poprzez trzy rzeczowniki: SPOTKANIE, SŁUCHANIE, ROZEZNAWANIE. Zaczynamy od SPOTKANIA. W związku z tym, zapraszamy grupy parafialne jak i wszystkich wiernych, aby modlitwą i osobistą aktywnością zgłaszali swoje pomysły dotyczące wspólnoty Kościoła i jego misji. Uwieńczeniem tego tygodnia spotkań będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy, która otworzy diecezjalny etap Synodu o synodalności. Na tę Mszę święta, która będzie sprawowana w sobotę, 23 października o 18.00 w oliwskiej katedrze, zaproszeni są wszyscy: kapłani, siostry zakonne, wspólnoty, grupy duszpasterskie a także katolicy, którzy rzadko lub nigdy nie praktykują swojej wiary. Proszę proboszczów o zorganizowanie. Papież Franciszek podkreśla, że proces synodalny ma stać się „sposobem życia zakorzenionym w Chrystusie, podążaniem za Duchem Świętym, życiem dla większej chwały Bożej”.

4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto Parafii. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371.
5. We wtorek, 19 października br. rozpocznie się inauguracja roku akademickiego w Gdańskim Seminarium Duchownym. Mszy świętej w Archikatedrze Oliwskiej o godzinie 9.00, przewodniczył będzie abp Tadeusz Wojda SAC. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych codziennych modlitwach, szczególnie o nowo przyjętych alumnach naszego seminarium.
6. Ojcowie Misjonarze św. Wincentego a Paulo na Brodwinie organizują wykłady w ramach Szkoły Biblijnej. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
7. Zapraszamy na spotkanie ministrantów i tych, którzy chcieliby służyć do Mszy świętej w sobotę, 23 października o godzinie 10.00 w salce na plebanii.
8. W tygodniu rozpoczęły się prace malarskie w północnej nawie świątyni.
9. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty; we wtorek bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w środę św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek św. Jana Pawła II, papieża w sobotę św. Jana Kapistrana, prezbitera; w przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna.
10. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Zapisane karki prosiły składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na malowanie świątyni.
11. Zwiększa się liczba zachorowań na pandemię koronawirusa. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w czasie liturgii. Do Komunii świętej podchodzimy do kapłanów w rzędach (na początku ci, którzy przyjmują Hostię świętą na rękę).
12. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Nowenna do Najsłodszego Serca Jezusowego.
13. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Janina Czekańska, śp. Danuta Kaczorowska i śp. Wojciech Lewandowski. Dobry Jezu, a nasz Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożych i wszelkich łask.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017