XXX Niedziela Zwykła

1. We wspólnocie Kościoła przeżywamy dzisiaj Niedzielę misyjną, która rozpoczyna Tydzień misyjny. To szczególny czas modlitwy i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Usłyszymy dziś w Ewangelii, że Pan Jezus przywraca wzrok niewidomemu pod Jerychem. Ten gest nie tylko zwraca mu widzenie świata, kształtów i kolorów, ale pozwala wrócić do normalnego życia. Działalność misyjna Kościoła to budzenie światła wiary i przywracanie właściwego widzenia świata tym, którzy jeszcze nie znają Pana Boga. Módlmy się dzisiaj za dzieło misyjne Kościoła, aby wydawało błogosławione owoce. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pr. „Mój ulubiony Święty”. Na prace czekamy do 31 października br. w zakrystii. Dla wszystkich uczestników przewidziane nagrody.

4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto Parafii. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371.
5. W niedzielę, 31 października 2021 r. o godz. 19.30 w naszym kościele parafialnym Wspólnota SNE Światło Chrystusa wraz z Przyjaciółmi zaprasza na Wieczór Modlitwy pt.: Wieczór Chwały Boga ze Świętymi - HOLY WINS! W programie: modlitwa uwielbienia, adoracja, litania do Wszystkich świętych, konferencja o wzrastaniu w świętości, którą wygłosi ks. Andrzej Wiecki. Wszystkie elementy zanurzone w piękny nastrój muzyczny! Zapraszamy Sopocian, a szczególnie młodzież! Skorzystaj by świadomie spotkać swojego świętego Patrona i z Nim uwielbiać Boga!
6. W poniedziałek, 1 listopada br. przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godzinie 12.30 procesja na cmentarzu (5 stacji) i różaniec za zmarłych. Na cmentarzu katolickim Msza święta o godzinie 15.00, a następnie procesja.
7. We wtorek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; zapraszamy na dodatkową Mszę świętą za zmarłych o godzinie 12.00.
8. Duszpasterstwo Ludzi Morza w Gdańsku zaprasza na „Zaduszki Morskie” we wtorek, 2 listopada na godzinę 19.00. Rozpoczęcie modlitwy na plaży przy kaplicy rybaków sopockich Jezusa Frasobliwego.
9. W Domu Hospicyjnym Caritas im. Św. Józefa w Sopocie organizowany jest kurs Wolontariatu Opiekuńczego – informacje na plakacie w gablocie.
10. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Zapisane karki prosiły składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na malowanie świątyni. W tygodniu kontynuowano prace malarskie w północnej nawie kościoła.
11. W Kalendarzu liturgicznym: w czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła.
12. Zwiększa się liczba zachorowań na pandemię koronawirusa. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w czasie liturgii. Do Komunii świętej podchodzimy do kapłanów w rzędach zachowując właściwy dystans (na początku ci, którzy przyjmują Hostię świętą na rękę).
13. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Nowenna do Najsłodszego Serca Jezusowego.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożych i wszelkich łask.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017