Jezusa Chrystusa Króla Wszewchświata

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. „Królestwo Chrystusowe raz jeszcze odnowi świat i potężnieć będzie jako panowanie prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju” - te słowa wypowiedziane przez Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda nie straciły ze swojej aktualności. Przypominamy je w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest ona świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Zadajmy dziś sobie pytania, co robię, aby budować i rozszerzać Chrystusowe królestwo na tym świecie? Czy rzeczywiście pragnę, by Chrystus był Panem i Królem mojego serca i życia?
2. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
3. Zachęcamy wiernych do modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc listopad możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych (Ojcze nasz i Wierzę w Boga).
4. W piątek, 26 listopada br. o godzinie 18.00 celebrowana będzie przez księży z Dekanatu Sopot Msza święta w intencji zmarłych kapłanów. Kazanie wygłosi o. dr Wojciech Popielewski, przełożony oblatów w Gdańsku. Po Mszy świętej upamiętnienie śp. o. Jerzego Machonia, pierwszego organizatora naszej parafii i złożenie w grobie ziemi z jego miejsca spoczynku w sanktuarium Maria Taferl w Austrii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto Parafii. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371.
6. W sobotę, 27 listopada zapraszamy na Mszę świętą w intencji Apostolatu Maryjnego o godzinie 18.00. Po Mszy świętej zapisy nowych członków Wspólnoty Apostolatu Maryjnego.
7. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał czekoladowe kalendarze adwentowe.
8. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w środę świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; w czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
9. Codziennie zwiększa się liczba zachorowań na pandemię koronawirusa. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w czasie liturgii. Do Komunii świętej podchodzimy do kapłanów w rzędach zachowując właściwy dystans (na początku ci, którzy przyjmują Hostię świętą na rękę).
10. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Nowenna do Najsłodszego Serca Jezusowego.
11. W tygodniu zmarł: śp. Eugeniusz Goździelewski, śp. Krystyna Kurkowska, śp. Jadwiga Napiątek i śp. Mieczysław Światowiak. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożych i wszelkich łask.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017