I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będziemy go przeżywali pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Kończy on trzyletni cykl rozważań na temat Eucharystii. Ten wyjątkowy czas stanowi zaproszenie do podjęcia wysiłku nawracania serca i prostowania ścieżek życia przez udział w roratach, przez dobre postanowienia oraz uruchomienie wyobraźni miłosierdzia wobec potrzebujących. Niech wszelkie wysiłki oraz adwentowe czuwanie zostaną umocnione pokojem, który szczególnie płynie z przeżytej z wiarą Mszy świętej.
2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza czekoladowe kalendarze adwentowe oraz zaprasza do włączenia się w akcję Tytka Miłosierdzia, czyli świąteczna paczka. Przy wyjściu z kościoła można wziąć torbę, którą należy wypełnić produktami spożywczymi i odnieść do kościoła do 12 grudnia br.
3. Zachęcamy wiernych do modlitwy za zmarłych. Do końca listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych (Ojcze nasz i Wierzę w Boga).
4. W piątek, 26 listopada br. o godzinie 18.00 celebrowana była przez księży z Dekanatu Sopot Msza święta w intencji zmarłych kapłanów. Po Mszy świętej przy naszej świątyni kapłani i wierni modlili się za kapłanów, którzy tu spoczywają i złożono ziemię z grobu śp. o. Jerzego Machonia w sanktuarium Maria Taferl w Austrii. Dziękujemy kapłanom z Dekanatu Sopot i ojcom oblatom z Gdańska oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę.
Publikujemy homilię o. dr. Wojciecha Popielewskiego, oblata z Gdańska https://www.youtube.com/watch?v=8rT7IcjAE_Y
Sopot: Pamięć o oblacie, który organizował parafię Najświętszego Serca w Sopocie – oblaci.pl
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek, 2 grudnia po wieczornej Mszy świętej w salce na plebanii.

6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto Parafii. Konto Parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371.
7. W Kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła; w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
8. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godzinie 7.30; kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą; w pierwszą sobotę Msza święta o Niepokalanym Poczęciu NMP o godzinie 7.30.
9. Msze święte roratne codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00.
10. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych rozpocznie się Triduum przed uroczystością 75-lecia poświęcenia naszej świątyni, która odbędzie się w środę, 8 grudnia 2021 r. o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do duchowego przeżywania daru wdzięczności za Kościół, który jest miejscem naszego uświęcenia i zbawienia.
11. Codziennie zwiększa się liczba zachorowań na pandemię koronawirusa. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w czasie liturgii. Do Komunii świętej podchodzimy do kapłanów w rzędach zachowując właściwy dystans (na początku ci, którzy przyjmują Hostię świętą na rękę).
12. Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
13. W tygodniu zmarł: śp. Krzysztof Czerniawski, śp. Gerard Kaptur i śp. Janusz Stolarski. Dobry Jezu a nasz Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w okresie adwentu błogosławieństwa Bożych i wszelkich łask.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017