VIII Niedziela Zwykła

1. „Uczeń nie przewyższa nauczyciela” usłyszymy w dzisiejszej ewangelii. Choć w ciągu życia poznajemy wiele osób, które nas czegoś uczą, cała ludzka wiedza jest niczym w porównaniu do mądrości Bożej. Gromadząc się na Eucharystii uznajemy Jezusa za naszego Mistrza i prawdziwego Nauczyciela. Prośmy zatem o otwartość serca na Jego Słowo oraz siłę do wiernego realizowania Bożej nauki w swoim życiu.
Rokrocznie w przededniu Wielkiego Postu Kościół w Polsce zaprasza nas do modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu. To także zaproszenie do podejmowania mniejszych albo większych ofiar, aby rzeczywiście wobec świata stać się źródłem Bożego światła oraz budowniczym Jego królestwa.
Rozpoczynamy dziś 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Posłani, trzeźwi, wolni. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz podejmowania postanowień abstynenckich.
2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę, 2 marca br. po wieczornej Mszy świętej w salce na plebanii.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek, 3 marca br. po wieczornej Mszy świętej w salce na plebanii.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane w okresie pandemii na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
5. W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy, aby modlić się za naród ukraiński i o Boże miłosierdzie nad światem. Dzisiaj i w Środę Popielcową przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Prezydent Jacek Karnowski organizuje zbiórkę rzeczy dla uchodźców, którzy już dotarli do Sopotu: nieużywaną, nową odzież dla kobiet i dzieci, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki higieniczne i środki czystości, oraz środki opatrunkowe - można przynosić całą dobę do Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki 25/27.
6. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu: w Środę Popielcową rozpoczęcie Wielkiego Postu (obowiązuje post ścisły). Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00; w pierwszy piątek miesiąca, święto św. Kazimierza królewicza (kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą). Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godzinie 7.30 i 18.00.
7. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 7.30 i 17.30 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 17.30 (nauki wygłosi o. Jan Jarosz z Gdańska). Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia br. (nauki wygłosi ks. prof. Zdzisław Kropidłowski).
8. Uczestnicząc w liturgii w okresie pandemii pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności i dystansu, oraz zasłanianiu ust i nosa.
9. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć pierwszy tom publikacji ks. Mirosława o Parafiach rzymskokatolickich w Sopocie. Pod chórem do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Galilea.
10. Zmarli w tygodniu: śp. Paweł Juszczenko, śp. Zbigniew Kaczmarek, śp. Marek Szumski, śp. Urszula Szydłowska i śp. Roman Włodarczyk l. 20. Dobry Jezu a nasz Panie….
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie Wielkiego Postu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017