XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj świętujemy XII Niedzielę Zwykłą. Liturgia prowadzi nas pod Cezareę Filipową. Tutaj na granicy Izraela i świata pogańskiego Jezus stawia swoim uczniom i nam fundamentalne pytanie: „A wy za kogo mnie uważacie?”. Każdy z nas jest wezwany do własnej, osobistej odpowiedzi na to pytanie. Dlatego pragniemy dziś podczas tej Eucharystii osobiście Jezusowi na to pytanie odpowiedzieć.
2. Dziękujemy Wszystkim za przygotowanie procesji Bożego Ciała, a w tym wspólnotom, które przygotowały ołtarze: Apostolatowi Maryjnemu, Semper Fidelis, Harcerzom z 70. Drużyny Sopockiej, Grupie Caritas i Światło Chrystusa. Dziękujemy Chórowi Lektorskiemu, ministrantom i lektorom oraz służbom, które czuwały nad bezpieczeństwem przebiegu procesji eucharystycznej – Policji i Straży Miejskiej.
3. W oktawie Bożego Ciała do czwartku po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 procesja teoforyczna wokół świątyni. Zapraszamy do licznego udziału, a dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy też o kwiaty dla dziewczynek, które można składać do kosza w przedsionku kościoła.
4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (Dzień Ojca); w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów), a w naszej wspólnocie odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na Mszę świętą o godzinie 18.00. Mszy świętej koncelebrowanej przez kapłanów Dekanatu Sopot będzie przewodniczył nasz rodak, ks. dr Grzegorz Świst.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary przesyłane w okresie pandemii na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
6. W piątek, 24 czerwca przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Na wieczorną Mszę świętą dziękczynną zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby podziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o łaski na okres wakacji.
7. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca Parafialny Zespół Caritas zaprasza serdecznie na Mini Festyn Parafialny. Spotkajmy się w niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00 na placu przed kościołem. Zapraszamy do kawiarenki pod chmurką, stoiska z dobrą książką, kącika plastycznego i stoiska z fantami. Prosimy osoby chętne o upieczenie ciasta.
8. Pod chórem gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i Galilea (cena 12 zł).
9. Zmarli w ostatnim tygodniu: św. Paulina Rafalska (l. 28), śp. Jan Miotke i śp. Mieczysław Zbrowski. Dobry Jezu a nasz Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w oktawie Bożego Ciała błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017