III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę, ks. prałata Ireneusza Bradtke, proboszcza Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Ksiądz Prałat wygłosi nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętych w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 9.00 i 18.00. Przed Mszami świętymi różaniec o godz. 8.30 i 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach, słuchania Słowa Bożego i przystępowania do sakramentu pokuty.

--------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
w parafii pw. NSP Jezusa w Sopocie
od 4 do 7 marca 2018 r.

Nauki wygłosi ks. prałat Ireneusz Bradtke,
proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku

• 4 marca 2018 r. (niedziela) podczas wszystkich Mszy świętych
• 5 marca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 i 18.00
• 6 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 9.00 i 18.00
• 5 marca 2018 r. (środa) o godz. 9.00 i 18.00

--------------------------------------------------------------------------------------

2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym, które wygłosi ks. Krzysztof. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej - o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.30 (z udziałem dzieci i młodzieży).
3. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej odbędą się w dniach od 12 do 14 marca 2018 r. (poniedziałek, wtorek i środa) o godz. 11.00 w naszej świątyni.
4. W związku z chorobą naszego Księdza Proboszcza prosimy wszystkich Parafian o modlitwę. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy świętej we wtorek, 6 marca 2018 r. o godzinie 9.00.
5. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz przedświąteczny.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Apolonia Burzyńska, śp. Eugeniusz Gieorgica, śp. Stanisław Kasiński, śp. Zdzisław Obuszyński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie
8. Próby chóru parafialnego przygotowujące muzyczną oprawę Triduum Paschalnego w niedzielny wieczór o godzinie 19.00 w salce na plebanii.
9. Licealistów i studentów zapraszamy na organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji Kurs Alfa. Rozpoczynamy w niedzielę, 18 marca 2018 r. więcej informacji za tydzień.
Co to jest Alpha?
Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.
Dla kogo jest Alpha?
Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.
Jaką ma formułę?
Spotkania odbywają się co tydzień. Każde spotkanie trwa ok. 3h. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład (w kontekście kursu Alfa dla młodzieży jest film) i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego. Tutaj jest link do przykładowego filmu dla młodzieży: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=LWeyRFf3d7E
O czym są wykłady?
Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.
Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 10: A co z Kościołem?
Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.
Polecamy poczytać opinie o kursie Alfa : http://kursalpha.pl

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017