IV Niedziela Zwykła

1. Po całotygodniowym trudzie i trosce o byt niedziela jawi się jako dzień odpoczynku. Ale dla nas katolików to także Dzień Pański, w którym czcimy zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, w którym pragniemy dziękować Panu za Jego zbawcze misterium i poszukiwać wskazówek, jak dobrze i pięknie żyć. Te wskazania znajdujemy w odczytywanych i rozważanych dzisiaj w Ewangelii ośmiu błogosławieństwach, które zwykło się określać jako „wielką kartę moralności chrześcijańskiej”.
2. Zakończyła się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Po przerwie dwuletniej z powodu pandemii mogliśmy ponownie spotkać się w naszych domach i modlić się o błogosławieństwo dla naszych rodzin w nowym roku. Kolęda metodą od „drzwi do drzwi”, czy „od domu do domu” przebiegała bardzo sprawnie. Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim za przyjęcie i wspólną modlitwę, dziękujemy za gościnne spotkania i ofiary złożone podczas kolędy. Spotkania dowodzą, że wizyta duszpasterska w rodzinach była oczekiwana i jest nadal bardzo głęboko wpisana w polską tradycję rodzinną.
3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Jana Bosko; w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, pierwszy czwartek miesiąca i 27. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Msze święte przynosimy świece; w piątek św. Błażeja, orędownika i opiekuna w chorobach gardła. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą; w pierwszą sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.30.
4. W czwartek, 2 lutego br. Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych po wieczornej Mszy świętej w salce na plebanii.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
6. W zakrystii można nabyć najnowszą książkę ks. Proboszcza pt. Dziedzictwo kulturowe Zalasowej (20 zł). Pod chórem do nabycia gazety: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (10 zł.), najnowszy numer Galilei (12 zł.).
7. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Helena Cieślak, śp. Teresa Kortus, śp. Barbara Kowalczyk, śp. Jan Kunigowski, śp. Edward Szajder. Dobry Jezu a nasz Panie…
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w całym tygodniu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask od Serca Jezusowego, opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017