III Niedziela Wielkanocna. Niedziela Biblijna

Zbliża się 10. rocznica Ingresu Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia do Bazyliki Archikatedralnej pw. Trójcy Świętej w Gdańsku Oliwie, który odbył się 26 kwietnia 2008 r. W duchu dziękczynienia Panu Bogu za czas posługi w Archidiecezji Gdańskiej Arcybiskup zaprasza do Archikatedry Oliwskiej w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Mering - Biskup Włocławski.
1. III Niedziela Wielkanocna w Kościele obchodzona jest jako Niedziela Biblijna pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. W dniach od 15 do 21 kwietnia 2018 r. będziemy przeżywać w Kościele w Polsce X Tydzień Biblijny. Dzisiaj Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego promowany w ogólnopolskich mediach, a zwłaszcza w programie 1 TVP. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i modlitwy w intencji, aby wierni kształtowali swoje postawy moralne i światopoglądowe w świetle Słowa Bożego.
2. Dzisiaj jest również Dzień Modlitwy o Powołania do Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Gościmy alumna przygotowującego się do posługi kapłańskiej. Z tej okazji módlmy się w intencji budzenia powołań oraz wspierania młodych w podjęciu odważnej i dojrzałej decyzji pójścia za powołaniem do służby Bogu i ludziom w kapłaństwie.
3. Dzisiaj na godz. 17.00 do kościoła zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
4. Młodzież zapraszamy na Kurs Alfa w salce na plebanii dzisiaj na godz.19.00.
5. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższy poniedziałek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
6. Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do kościoła.
7. W przyszłą niedziele, 22 kwietnia przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów „Pola Nadziei”.
8. Od kwietnia 2018 r. nasza parafia objęła pomocą rodzinę syryjską RIZKALLAHA HANNA HADADA z trójką dzieci z Aleppo w ramach dzieła Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Przez pół roku, co miesiąc będzie przekazywana wymienionej rodzinie kwota 510 zł. Dziękujemy Księdzu prałatowi Ireneuszowi Bradtke za inicjatywę szlachetnego dzieła.

9. W związku z chorobą Księdza Proboszcza prosimy wszystkich Parafian o modlitwę. Ks. Tadeusz Losiak od tygodnia przebywa na Oddziale Hospicyjnym Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych i nabożeństwach w intencji jego powrotu do zdrowia.
10. Drodzy Parafianie. W ramach troski o naszą świątynię – Dom Boży – rozpoczęliśmy prace wiosenne wokół kościoła. W tygodniu zbudowany zostanie chodnik ogrodowy od strony północnej świątyni. Zapraszamy na wtorek na godz. 9.00 chętnych mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w tej pracy. W dalszej przyszłości planujemy odnowić elewację świątyni i krzyż misyjny.
11. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: L’Osservatore Romano, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
12. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Bernadeta Więcek, śp. John Frederick Hills i śp. prof. Jerzy Stefan Hazuka. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017