Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. W dzisiejszą uroczystość Bożego Ciała jako wspólnota Kościoła z odwagą świadczymy o naszej wierze w obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina. Dziękujemy Panu za to, że pozostał dla nas w Eucharystii, że możemy Go spożywać i posilać się Nim w drodze do ojczyzny niebieskiej. Wymownym świadectwem naszej wiary jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zaprośmy Jezusa do naszych środowisk, prośmy, aby otoczył błogosławieństwem nasze domy, szkoły, szpitale, zakłady pracy, wsie i miasta.
2. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to szczególny moment uczczenia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wierzymy, że Komunia Święta to jedyny pokarm dający nam życie wieczne. Uroczystość wywodzi się z pobożności eucharystycznej wiernego ludu. Po raz pierwszy obchodzona była w Liege w 1246 roku, a w 1317 roku została ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. Tradycyjnie w tym dniu uczestniczymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Pragniemy uwielbiać naszego Odkupiciela oraz przed całym światem zamanifestować, że nie wstydzimy się Jezusa.
3. Dzisiaj Msze święte o godzinie 7.30, 9.00, 11.15 (po procesji) i 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 wyruszy ulicami parafii procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Od świątyni przejdzie procesja ulicami Malczewskiego, Księżycową i Chodowieckiego do kaplicy Stella Maris, a następnie ul. Jacka Malczewskiego wróci pod krzyż misyjny przy świątyni. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji i zapraszamy do licznego udziału w procesji, publicznego świadectwa miłości i wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Za udział w procesji można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.

4. Po Bożym Ciele przez cały tydzień po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 procesja teoforyczna (w której niesie się Najświętszą Hostię w monstrancji) wokół świątyni. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy też o kwiaty dla dziewczynek. Kwiaty prosimy składać w przedsionku kościoła do przygotowanego kosza.
5. Bardzo dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną grupom: Apostolatowi Maryjnemu, Semper Fidelis, Wspólnocie Kontemplacyjnej, Harcerzom. Dziękujemy Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii. Dziękujemy wszystkim osobom, które niosły baldachim i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, piekarni "Mielnik" za ofiarowane chlebki. Dziękujemy Wszystkim za miłość i publiczne wyznanie wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii. Dziękujemy Asi i Rafałowi Kubisiom za udekorowanie świątyni; państwu Zabrockim za zasadzenie i pielęgnację kwiatów wokół świątyni; panu Andrzejowi i panu Jarosławowi za troskę o wystrój świątyni. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji eucharystycznej.
6. Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, abp Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja br. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Mario oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
7. Zbliża się 25-lecie pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Sopocie. W naszej parafii jubileusz połączony będzie z odpustem parafialnym, który odbędzie się w czwartek, 6 czerwca (ostatni dzień oktawy Bożego Ciała). W programie m.in. bp. Piotr Przyborek poświęci tablicę pamiątkową dedykowaną św. Janowi Pawłowi II.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017