X Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza liturgia Słowa pokazuje nam stan człowieka, który przez popełnienie grzechu zatracił daną mu przez Boga niewinność. Zarazem wskazuje na interwencję Boga, który nie tylko nie przestał kochać stworzenia, lecz także obiecał mu nadejście „potomka niewiasty” – bo tak zapowiada Chrystusa – który pokona wszelkie zło i szatana.
Obietnica ta znajduje wypełnienie w osobie Jezusa Chrystusa, który niweczy grzech Adama i daje człowiekowi nowe życie. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas czasem przyjęcia łaski Bożej i uzdrowienia.
2. Bardzo dziękujemy za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej i jubileuszu 25-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Sopocie. (Relacja na stronie https://gdansk.gosc.pl/). Dziękujemy firmie „Memorial” za wykonanie tablicy jubileuszowej i pracownikom Zieleni Miejskiej za wyremontowanie na uroczystość odpustową bram cmentarza komunalnego. Uroczystość jubileuszowa zapisze się w historii parafii i Sopotu. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć publikację ks. Mirosława Gawrona pt. „Kochajcie Boga zawsze”, przygotowana na jubileusz pobytu Jana Pawła II w Sopocie. Książka jest ilustrowana (z kolorowymi zdjęciami, w twardej okładce, 110 stron). Przygotowujemy jeszcze do publikacji materiały z uroczystości odpustowej.
3. W kalendarzu, liturgicznym w tygodniu: w poniedziałek 7. rocznica święceń biskupich abp. Tadeusza Wojdy SAC; we wtorek św. Barnaby, apostoła; w środę błogosławionych męczenników gdańskich: ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Władysława Miegonia, ks. Franciszka Rogaczewskiego, siostry Alicji Kotowskiej i Towarzyszy; w czwartek św. Antoniego z Padwy i Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski o godzinie 17.30, następnie Eucharystię i procesję fatimską wokół świątyni;
w piątek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii: 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. W Waszej intencji celebrowane są dziękczynne Msze święte.
5. W niedzielę, 16 czerwca br., odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem abp. Tadeusza Wojdy. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej www.festiwaldlazycia.pl Organizatorzy Festiwalu dla Życia umożliwiają dojazd darmowy autokarem: z Sopotu - przystanek autobusowy Sopot PKP (na przeciw II LO, w kierunku Gdańska) o godzinie 13.55 i powrót o godzinie 21.00.
6. Polecamy kolejne numery gazet: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
7. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Irena Adamczewska, śp. Janina Domańska, śp. Teresa Czuba, śp. Krzysztof Janson i Henryka Stawowa.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017