IX Niedziela Zwykła

1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim Osobom i Grupom Duszpasterskim (Służbie Liturgicznej Ołtarza, Apostolatowi Maryjnemu, Harcerzom, Semper Fidelis, Wspólnocie Światło Chrystusa) za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych i organizowanie procesji. Dziękujemy Parafianom za dekorowanie domów, dzieciom za sypanie kwiatów, Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem wiernych.
2. Dzisiaj organizowana jest składka ofiar na pokrycie kosztów wykonanych inwestycji odnowy świątyni. Na stronie internetowej parafii podajemy numer konta bankowego dla tych, którzy tą metodą chcą wspierać naszą parafię. Bank Pekao S.A. 84 1240 3510 1111 0010 0842 8371. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.30. Do czwartku nabożeństwo połączone jest z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
4. W piątek, 8 czerwca 2018 r. zapraszamy Wszystkich Parafian na Msze świętą odpustową z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 18.00. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył będzie Dziekan, Ks. Prałat płk mgr Jan Wołyniec, a homilię wygłosi Ks. Prałat prof. dr hab. Antoni Misiaszek. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższy poniedziałek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
6. W najbliższy czwartek Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na Msze świętą z modlitwą uwielbienia na godz. 19.00.
7. Spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej.
8. W najbliższą niedzielę, 10 czerwca br. zapraszamy na godz. 12.30 na Msze świętą Jubileuszową z okazji 50 - rocznicy święceń kapłańskich ks. Gerarda Kleina. Po Mszy świętej zapraszamy na festyn parafialny w godz. od 14.00 do 17.00 na terenie Stadionu MOSiR-u przy ul. 23 Marca. W programie występy zespołów muzycznych z naszej parafii, mecz piłki nożnej: ministranci kontra parafianie, mała gastronomia, loteria fantowa, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasza parafia widziana oczyma dzieci" i na finał pyszny tort jubileuszowy Ks. Gerarda oraz wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakatach. Zespół Caritas pragnie zaprosić Państwa do włączenia się w organizacje festynu parafialnego, mile widziane jest zgłoszenie się osób chętnych do upieczenia ciasta, bądź przygotowania przetworów, które będą sprzedawane w kawiarence podczas festynu. Prosimy także o zgłaszanie się osób, które chciałyby zasilić naszą loterię fantową lub ufundować drobne i większe nagrody. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.
9. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
10. Zapraszamy na wczasorekolekcje, czyli wyjazd rekolekcyjny połączony ze zwiedzaniem okolic Krakowa i wypoczynek w dniach 7-13 sierpnia 2018 r. (siedem dni) w hotelu św. Norberta w Hebdowie (30 km od Krakowa, nad Wisłą), w dawnym klasztorze norbertanów. Wyjazd autokarem z Sopotu o godz. 8.00. Przyjazd do hotelu ok.18.00. Zwiedzanie Krakowa, Wiślicy, zamku w Niepołomicach i na Pieskowej Skale, degustacja win w winnicy Konusza i Msza św. w kopalni soli w Wieliczce. Powrót autokarem do Sopotu ok. godz. 18.00. Koszt 1100 zł. W cenie wszystkie przejazdy autokarem, noclegi w trzygwiazdkowym hotelu, śniadania w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacje, ubezpieczenie. Zapisy pod nr tel. 608 358 244 lub przez Internet: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wspomnienia z poprzednich wyjazdów na stronie www.utw7.pl. Organizatorem jest ks. prof. Zdzisław Kropidłowski, rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Archidiecezji Gdańskiej.  Spotkania uniwersytetu odbywają się na plebanii kościoła św. Jerzego w Sopocie.
Zapraszamy też na wczasorekolekcje w Pieninach, gdzie wynajmujemy całe schronisko „Trzy Korony” nad przełomem Dunajca w Sromowcach Niżnych w dniach 23-30 września 2018 r. (osiem dni). Wyjazd autokarem z Sopotu o godz. 8.00 i dojazd do samego schroniska ok. godz. 18.30. Wycieczki po Zakopanego i na Rusinowa Polanę w Tatrach, spacer przełomem Dunajca, w Szczawnicy i Krościenku, zwiedzanie zamku w Niedzicy i Czorsztynie. Koszt 1200 zł. W cenie wszystkie przejazdy autokarem, noclegi w schronisku w pokojach z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, pieczenie barana. Zapisy pod nr tel. 608 358 244 lub przez Internet: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wspomnienia z trzech poprzednich turnusów na stronie www.utw7.pl
11. KOMUNIKAT o pielgrzymce do Irlandii 3.08 - 17.08.2018 r. Dwutygodniowa, autokarowa pielgrzymka do Irlandii, w dniach od 3 do 17 sierpnia 2018r. W programie: Kolonia, Londyn, a następnie przejazd do Irlandii, zwiedzanie najważniejszych miejsc i zabytków, m. in. sanktuarium w Knock, Dublin, Belfast. Odwiedzanie miejsc, które nawiedzi w pielgrzymce w sierpniu Ojciec święty Franciszek. Szczegóły programu, w komunikacie wywieszonym w gablocie. Koszt pielgrzymki 5.600 (autokar, promy, hotele, wyżywienie –śniadania i obiadokolacje). Szczegóły programu, warunki, a także zgłoszenia udziału u ks. Zbigniewa Bryka, tel. kom 502-643-061 lub Biuro EIDT-POL, pani Dorota, tel. kom 517-125-524, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
12. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Maria Szpinek i śp. Kazimierz Dobrowolski. Wieczne spoczywanie racz im dać Panie!

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017