X Niedziela Zwykła

1. W piątek przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową naszej parafii. Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim Osobom i Grupom Duszpasterskim (Służbie Liturgicznej Ołtarza, Apostolatowi Maryjnemu, Caritas Parafialnej, Semper Fidelis, Wspólnocie Światło Chrystusa) za przygotowanie uroczystej liturgii. Dziękujemy Parafianom za ofiary złożone na pokrycie kosztów inwestycji odnowy świątyni. W pierwszą niedzielę lipca odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dalsze prace inwestycyjne.
2. Dzisiaj uroczysty dzień dziękczynienia za 50 lat posługi kapłańskiej ks. Gerarda Kleina w Kościele. Uroczysta Eucharystia Jubileuszowa o godz. 12.30. Kazanie jubileuszowe wygłosi ks. prałat Ireneusz Bradtke. Ksiądz Jubilat posługuje od 27. lat w naszej parafii. Dziękujemy Mu za ofiarną pracę na wielu płaszczyznach życia naszej Wspólnoty Parafialnej. Życzymy Jubilatowi dalszej obfitej łaski Pana, który Go powołał i służby dla Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Zapraszamy na festyn parafialny w godz. od 14.00 do 17.00 na terenie Stadionu MOSiR-u przy ul. 23 Marca. W programie występy zespołów muzycznych z naszej parafii, mecz piłki nożnej: ministranci kontra parafianie, mała gastronomia, loteria fantowa, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasza parafia widziana oczyma dzieci" i na finał pyszny tort jubileuszowy ks. Gerarda oraz wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakatach.

3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.30.
4. W tygodniu w Kalendarzu Liturgicznym: w poniedziałek św. Barnaby, apostoła, we wtorek wspomnienie błogosławionych męczenników ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, i Towarzyszy, w środę, 13 czerwca br. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.00, następnie różaniec fatimski i procesję wokół świątyni. W czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
5. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższy poniedziałek na godz. 18.45 do salki na plebanie.
6. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
7. KOMUNIKAT o pielgrzymce do Irlandii 3.08 - 17.08.2018 r. Dwutygodniowa, autokarowa pielgrzymka do Irlandii, w dniach od 3 do 17 sierpnia 2018r. W programie: Kolonia, Londyn, a następnie przejazd do Irlandii, zwiedzanie najważniejszych miejsc i zabytków, m. in. sanktuarium w Knock, Dublin, Belfast. Odwiedzanie miejsc, które nawiedzi w pielgrzymce w sierpniu Ojciec święty Franciszek. Szczegóły programu, w komunikacie wywieszonym w gablocie. Koszt pielgrzymki 5.600 (autokar, promy, hotele, wyżywienie –śniadania i obiadokolacje). Szczegóły programu, warunki, a także zgłoszenia udziału u ks. Zbigniewa Bryka, tel. kom 502-643-061 lub Biuro EIDT-POL, pani Dorota, tel. kom 517-125-524, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
8. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Piotr Kolańczyk i śp. Marian Wiśniewski. Wieczne spoczywanie racz im dać Panie!

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017